Yusuf Ziya Özcan’ın eğitimsizlerin AKP’ye oy verdiği yönündeki mesajı tartışmaya yarattı

Eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Ziya Özcan, AKP’nin hükümetinin depremle ilgili olanlardan kendisini soyutlayıp başkasını suçlu göstermesini eleştirerek, “Keşke halkımız yapılanları görecek kadar eğitimli olsaydı!” Twitter mesajı tartışmaya yol açtı.

Özcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmir depremiyle ilgili ‘vesayetçi yapıyı’ suçlamasını sosyal medya hesabından paylaştığı “18 yıldır deprem konusunda hiç bir şey yapmayıp, üstüne deprem için toplanan bütün yardım paralarını hiç eden AK Parti hükümetinin olanlardan kendisini soyutlayıp başkalarını suçlu göstermesi kabul edilebilir gibi değil. Keşke halkımız yapılanları görecek kadar eğitimli olsaydı!” mesajını paylaştı.  Özcan, mesajdan öncede “İçinde bulunduğumuz ekonomik çöküşü bütün öfkesi ile eleştiren bazı vatandaşlar, seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz sorusun Recep Tayyip Erdoğan deyince Aziz Nesin’e fazla mı kızdık diye düşünüyorum. Garip bir seçmen grubu. Ah eğitim ah, sen iyi olsaydın bunlar olur muydu hiç?” mesajını paylaştı.

Özcan’ın bu iki mesajı AKP’lilerin tepkisine neden oldu. Özcan, kendisine yönelik ağır eleştirileri ise başka mesajlarla cevapladı.

Özcan, iktidarın pandemiyle ilgili istatistikleri yanlış rapor ettiğine işaret ederek, “Yüzü kızaracaklar Mart ayından beri her gün TV’lerde pandemi istatistiklerini milletin yüzüne baka baka yanlış rapor edenler, enflasyon ve işsizlik verilerinde her ay yalan söyleyenlerdir. Niçin onlardan özür dilemelerini istemiyorsunuz? Onlar dilesin ben hemen dilerim.”dedi.

Kendisine yönelik dönemin Başkanı Erdoğan’dan randevu olmak için takla atmakla suçlayan bir takipçisine “Bilmediğiniz şeyleri konuşuyorsunuz. Hiç bir zaman randevu almak için takla atmadım. Beyefendi bana en az iki saat içinde cevap verirdi. Müteşekkirim. Bilginiz için o zamanki Beyefendi ile bu zamanki beyefendi çok farklı. Şimdi siz randevu almaya çalışın bakalım ne olacak?” cevabını verdi.

Kendisine yönelik halka tepeden bakıyor eleştirilerine ise Özcan, “Halka ‘al ananı git’, ‘biz bu memleketin anasını s..’ gibi laflar edenlerin taraftarları halkı savunur oldu. Sizin hiç bir konuda başkalarını eleştireceğiniz bir durum yok. Nereye bakılsa tel tel dökülüyorsunuz.”diye karşılık verdi.

Kendisinin eğitim ve yine eğitim demesini anlamayan bir AK Parti grubuyla karşı karşıya olduklarını ifade eden Özcan, “Son siyasi yenilgiyi hazmedemedikleri ve iktidarı kaybetmeye yaklaştıklarının farkında olduklarından epey saldırganlaştılar.”dedi.

Eğitimsizlerin AK Partiye oy verdiği gerçeğini yazmasının bazı zavallıları çok üzdüğünü ve hep bir ağızdan saldırıya geçtiğini kaydeden Özcan, mesajlarına şöyle devam etti: “Halkımız kendilerini geçen mahalli seçimlerden daha da ağır bir şekilde cezalandıracağını sezmiş gibiler. Olacağın önüne geçilmez. Buna katlanmayı öğrenecekler. Sizin partiniz hayatını en büyük mağlubiyetini yaşadı ve bütün önemli büyükşehirleri kaybetti. Para muslukları kesildi. Rahatsızlığı da ranttan uzaklaştırılmak. Geçin bunları. Son günlerinizin tadını çıkarın. FETÖ’ye de kimse soru kaptırmadı. Sıkışınca FETÖ suçlamaları, öyle mi? Kimin gireceğini tarih gösterecek. Az kaldı. Sabredin. Emir aldığınız Bahçeli seçime giderse tarihe gömüleceksiniz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir