“Yurtdışındaki öğretmenlerin maaşı ödenmedi”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Büyükelçi Ahmet Erozan, yurtdışındaki öğretmenlerin ayın başında aldıkları maaşlarını halen yatırılmadığını açıkladı. Erozan, geçmişte ülkenin 70 cente muhtaç olduğunu belirterek, “Artık 40 cente muhtacız”dedi.

Ahmet Erozan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 70 cente muhtaç olduğu 1970’lı yıllarda yurtdışında maaşlarının gelmediği ayların olduğunu belirterek, “Şimdi durum değişti… Artık 40 cente muhtacız… Yurt dışındaki öğretmenler her ayın başında maaşlarını alırken halâ Eylül ayı maaşlarını alamadılar… Eyyy AKP sen nelere kadirdirsin..!”ifadesini paylaştı.

Erozan’ın bir takipçisi 70 cente muhtaç olma olayının tamamen bir hikaye olduğunu iddia ederek,  “Bu ’70 centte muhtaçız’ mevzusunu halka birileri anlatmalı. Bu tamamen kulaktan dolma bir hikaye. Maaş 2 bin 70 cent. O dönem çeki yazan sadece 70 cent’i yazıyor ve bankada 2070 cent olduğunu söyleyen büyük elçi maaşını alamıyor. AKP’ye sakız oldu bu olay ve devşirdikce devşiriyor”dedi.

Erozan, takipçisinin bu cevabına ise kendisinin 1978-1980 yılları arasında yurtdışında görevli iken maaş alamadıkları aylar olduğunu belirterek cevap verdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir