Yenimahalle’den geri dönüşüme büyük katkı

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, atık elektrikli ve elektronik eşyaların yönetimi konusunda yetkilendirilmiş kuruluş olan Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) ve belediyeler işbirliği ile düzenlenen, e-atık toplama çalışmasına katılan Yenimahalle Belediyesi; toplanan e- atık miktarına göre “6. Grup Küçük Ev Aletleri” yönetiminde en fazla katkı sağlayan 3’üncü belediye oldu.

KÜÇÜK EV ALETLERİ YÖNETİMİNDE İLK 3’TE

2019 yılında Türkiye genelinden 49 belediyenin çalışmalarını ve toplanan e-atık miktarlarını esas alarak düzenlenen programda, küçük ev aletleri, elektrikli ve elektronik eşya atık yönetiminde ilk üç belediye arasına girmeye hak kazanan Yenimahalle, elektronik atık toplama konusunda yaptığı çalışmalarla diğer belediyelere örnek olmayı başardı.

Geri dönüşüm ve atık toplama konusunda adından söz ettiren projelere imza atan Yenimahalle Belediyesi, ilçede bulunan tüm ilkokullarda Çevre ve Geri Dönüşüm Eğitim programları düzenleyerek, son iki yılda 41 bin kilogram elektronik atık, 8 bin 200 kilogram atık pil ve 56 bin kilogram ambalaj atığın geri dönüşümünü sağladı.

 “GELECEĞİMİZ İÇİN GERİ DÖNÜŞÜME ÖNEM VERMELİYİZ”

Kaynakların en verimli şekilde kullanılabilmesi için geri dönüşümün önemine vurgu yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “ Geri dönüşüm konusunda artık dünya standartlarını yakalamamız gerekiyor. Yenimahalle’de hazırladığımız projelerle ilçe sakinlerinde geri dönüşüm konusunda farkındalık yaratmak amacıyla durmaksızın çalışıyoruz. Dünyanın kıt kaynaklarını en verimli şekilde kullanabilmek, gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için geri dönüşüme önem vermeliyiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir