Yeneroğlu: Zulmü görmemek ortak eder

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Ahmet Burhan’ın babasının illegal hiçbir faaliyetinin bulunmadığına belirterek, “314/2’den hüküm aldı, oysa 220/2 bile zorlama olacaktı. Gücün hakkı belirlediği yerde adalet olmaz. Zulmü görmemek ortak eder”dedi.

Yeneroğlu, yurtdışında tedevasi çıkarılan engeller yüzünden yarıda kalan ve babasını görmeden hayatını kaybeden Ahmet Burhan ile ilgili sosyal medya üzerinden değerlendirmelerde bulundu.

Yeneroğlu’nun paylaşımları şöyle:

“Mecliste tanışmıştık. Gülünce gözleri parlıyordu. Babasına hasretti. Adalet olsaydı, babası en azından hastalığında yanında olacaktı. Unuttular, oysa Allah adaletle hükmedilmesini emrediyor. Efendimiz, “Allah, insanlara karşı merhametli olmayanlara merhamet etmeyecek”, diyor.

Ahmet’in babasının dosyasında illegal hiçbir faaliyet yok. 314/2’den hüküm aldı, oysa 220/2 bile zorlama olacaktı. Eğer o fiiler suç ise, sayısız siyasetçi örgüte daha fazla destek vermekten yargılanmalıydı. Gücün hakkı belirlediği yerde adalet olmaz. Zulmü görmemek ortak eder…

Sayısız insana bu mağduriyeti yaşatan sadece devletin hukuksuzluğu değil,aynı zamanda birçok illegaliteyi sözde hayır işleri ile örtüp iyi niyetli insanları iktidar hırslarına araçsallaştıran zalimler ve onların mahrem yapısı.Şu anda da tek yaptıkları, mağduriyetlerden medet ummak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir