Yeneroğlu: Otoriter rejimlerde baskının şiddeti, müstebitlerin korkularıyla orantılıdır

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, “Otoriter rejimlerde baskının şiddeti, müstebitlerin kokularıyla orantılıdır” dedi. Yeneroğlu, korku siyasetinin günlerinin sayılı olduğunu ifade etti.

Yeneroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, otoriter rejimlerde hukuksuzluklar ve gizlenen gerçeklerin büyüklüğü kadar baskıların da o oranda büyüdüğünü savundu.

Yeneroğlu, “Otoriter rejimlerde baskının şiddeti, müstebitlerin kokularıyla orantılıdır. Hukuksuzlukları ve gizledikleri gerçekler ne kadar büyükse, baskıları da o nispette büyür. Baskı arttıkça ümit de artar, özgürlük bilinci de… Korku hep kaybeder, ümit hep kazanır. Tarih derstir…” ifadelerini kullandı.

 

Yeneoğlu, sabah saatlerinde iki gazetecinin gözaltına alınmasıyla ilgili olarak ise sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: “Türkiye yine birçok gazetecinin gözaltına alındığı bir sabaha uyandı… Gazetecileri baskıyla sindirip güzel ülkemizi korku cumhuriyetine çevirenler tarihten ders alsalardı, kendi korkularına çarenin de hukukun üstünlüğü olduğunu anlarlardı… Korku siyasetinin günü sayılıdır…”

 

İLGİLİ HABER  Babacan: Çete tipi faaliyetlerden temizlenme kararlılığımız güncelliğini koruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir