Yeneroğlu: Kayırmacılık devletin istihdam politikası olmuş

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Bağ’ın eşi için özel kadro açmasına tepki göstererek, kayırmacılığın istihdam politikası haline geldiğini, devletin aile şirketine döndüğünü ifade etti.

Yeneroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kayırmacılık devletin istihdam politikası olmuş, üniversitelerde kişiye özel kadro açılması rutin hale gelmiş, devlet adeta aile şirketine çevrilmişken, tepkiyi yatıştırmak üzere YÖK’ün sadece bir kişiyi seçmesi buzdağına samimiyetsiz bir müdahele… Ötesi Trajikomik bir vakıa”değerlendirmesinde bulundu.

DEVA Partisi’nden diğer bir Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen ise rektörün eşi için kadro açması şöyle eleştirdi: “Rektör beye kızıyorlar ama haksızlar. Rektör bey, – 4 kardeşin aynı anda üst düzey görev aldığı ailelere, – aynı kabinede bulunan kayınpeder damada, – siyasilerin görev alan eş/kardeşlerine bakıp, kendi içtihadını uygulamış, En az 100 benzerine bakıp cesaret almıştır.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir