Yavaş’tan ‘Aliya’lı kapak mesajı: Her iktidar geçicidir, kibirli olmayın, güçsüzlere yardım edin

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitter kapak görselini Bosna’nın efsanevi lideri Ali İzzetbegoviç’in, “İktidara gelirseniz kibirli olmayın, size ait olmayan şeyleri almayın, güçsüzlere yardım edin ve ahlâk kurallarına uyun” sözünü içeren bir görselle güncelledi.

Dar gelirliler için düzenlediği yardım kampanyası hesapları İçişleri Bakanlığı’nca bloke edilen, hakkında da soruşturma açılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitter hesabının kapak görselini manidar bir sözle güncelledi. Yavaş, Bosna’nın efsanevi lideri Aliya İzzetbegoviç’in bir sözünü barındıran yeni kapak görseliyle, “Bilge Kral”ı dilinden düşürmeyenlere adalet ders verdi.

“HER İKTİDAR GEÇİCİDİR”

Yavaş’ın güncellenen kapak görselinde İzzetbegoviç’in şu sözü yer alıyor: “İktidara gelirseniz, hal ve hareketlerinize dikkat edin. Kibirli olmayın, kendinizi beğenmişlik etmeyin. Size ait olmayan şeyleri almayın, güçsüzlere yardım edin ve ahlâk kurallarına uyun. Unutmayın ki sonsuz iktidar yoktur. Her iktidar geçicidir ve herkes,  er veya geç, önce milletin ve nihayet Allah’ın önünde hesap verecektir.”

İLGİLİ HABER  EGO Genel Müdürlüğü Ulus Meydanı'na taşınıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir