Yavaş’ın ‘bayram kampanyası’na büyük ilgi: 45 bin fatura ödendi, 11 bin 268 kişiye nakit yardımı yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı “6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin” kampanyasında şu ana kadar 45 binin üzerinde fatura ödendi. 11 bin 247 kişiye 2 milyon 100 bin TL’nin üzerinde nakit yardım yapılırken, 5 bini aşkın kişiye de Ankarakart yüklemesi yapıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yaklaşan Ramazan bayramı öncesinde başlattığı yardım kampanyasına ilgi büyük. Hayırseverlerin, https://www.ankaratekyurek.com/ sitesi üzerinden ihtiyacı olanların su faturasını ödediği, Ankarakart yüklemesi yaptığı ya da nakit yardım yapabildiği kampanya her geçen dakika büyüyor.
Kampanyayı duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaç sahipleriyle hayırseverler arasında köprü olmaya devam ediyoruz. Haydi Ankara! Bu kentte bir tek mahzun kalmasın, birlikte bayram edelim!” dedi.

Kampanyada sabah saatleri itibariyle 45 binin üzerinde fatura ödemesi yapıldı. Bu faturaların toplamda 1 milyon 608 bin 244 liralık borcu ödendi.

Ayrıca 5 bin 17 Ankarakart’a yükleme yapıldı. Bu yüklemeler için de 274 bin 430 lira ödeme yapıldı.
11 bin 268 kişiye de nakit yardım yapıldı. Bu kişilere yapılan toplam nakit yardım miktarı ise 2 milyon 113 bin 600 lira.

Kampanya internet sitesinde “Su Ver” butonuyla ihtiyacı olanların su faturaları ödeniyor. “Bilet Ver” butonuyla da yine ihtiyaç sahiplerinin şehir içi kullanımda geçerli Ankarakart’a yükleme yapılıyor. “El Ver” butonunda ise koronavirüs nedeniyle işlerini kaybetmek zorunda kalan ve nakit para ihtiyacı olan vatandaşlara nakit yardımında bulunulabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir