Yavaş: Vatandaşın ihtiyaçlarını karşılayacağız

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye olarak vatandaşın bütün ihtiyaçlarını karşılamak için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, vatandaşları evlerine dönmeleri çağrısında bulundu.

İçişleri Bakanlığı tarafından 31 ilde 48 saat sokağa çıkma yasağı uygulanacağının açıklanmasının ardından vatandaşlar marketlere ve fırınlara adeta akın etti. Marketlerde ve fırınlarda uzun sıraların oluşmasının ardından yetkililer ve muhalefet temsilcileri ardı ardına açıklamada bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş,  sosyal medya üzerinden vatandaşlara eve dönme çağrısı yaptı. Yavaş, hafta sonu belediye ekmek fabrikasının çalışacağını ve belediyenin  vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için gerekeni yapacağını belirtti.

Yavaş’ın açıklaması şöyle: Ekmek dahil tüm acil ihtiyaçlarınız için Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız. Lütfen evlerinize dönün, biz sizin için görev başında olacağız.

İçme suyu ve atık su arıtma tesislerimiz sokağa çıkma yasağı süresince de tam kapasite ile çalışacaktır. Siz değerli Ankaralılara verdiğimiz hizmetlerimize aksatmadan devam edeceğiz.

Kıymetli hemşehrilerim, Ankara Büyükşehir Belediyemize bağlı Halk Ekmek fabrikamız iki gün boyunca üretim yapmaya ve bayiilere dağıtıma devam edecektir. Lütfen panik yapmayın, endişe etmenize gerek yok, bu karar hepimizin sağlığı için. Merak etmeyin,”

İLGİLİ HABER  Babacan: Çete tipi faaliyetlerden temizlenme kararlılığımız güncelliğini koruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir