“Yasağa rağmen ÖTV zammı için Resmi Gazete yayınladı”

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanlığının kendi çıkardığı kararnameye göre, ulusal bayram ve tatil günlerinde Resmi Gazete yayınlanamayacağını belirterek, otomotivden alınan ÖTV’ye fahiş zamlar yapmak için yayınlandığını belirtti. Öztrak, yeni zamlarla birlikte milletin otomotiv alırken bir kendisine bir de devlete otomotiv aldığını söyledi.
Öztrak, twitter üzerinde yasak olmasına rağmen Resmi Gazete’nin yayınlanmasını eleştirerek, şu ifadeleri kullandı:
Cumhurbaşkanlığının kendi çıkardığı kararnameye göre, hizmetin gerektirdiği haller dışında, ulusal bayram ve tatil günlerinde Resmi Gazete yayımlanmaz. Ama bugün bayram ve tatil dinlemeden Resmi Gazete yayımlandı. Peki, neden? Otomotivden alınan ÖTV’ye fahiş zamlar yapmak için.
BİR KENDİNE BİR DE DEVLETE OTOMOBİL ALIYOR
Üründen alınan vergi, ürünün değerini aşıyorsa ona vergi denmez; “haraç kesmek” denir. 1600 cc altında gerçek değeri 170 bin lira olan bir aracın, vergiler dahil satış fiyatı son zamlarla 362 bin liraya geliyor. Millet bir arabayı kendine alıyorsa, bir tane de devlete alıyor.
18 yılın sonunda millete verebildikleri tek şey, “zam ve zulüm”. Ama milletimiz yapılanları görüyor. Sandık önüne geldiğinde de bunlara gereken cevabı verecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir