Ünlü deprem uzmanı Görür, deprem sonrasında ayak üstü açıklama yapmama kararı aldı

Bilim Akademisi Üyesi Prof.Dr. Naci Görür, deprem sonrasında ayak üstü konuşmama kararı aldığını açıkladı. Görür, kararı almasına gerekçe olarak ise depremin hemen sonrasında kendisinde görüş istenmesini gösterdi.
Prof.Dr. Görür, twitter üzerinden şu açıklamayı yaptı: “Sevgili takipcilerim. Şimdi size bir kararımı açıklamak istiyorum. Bu kararım medya ile ilgili. Hoşgörülerine sığınarak bir rahatsızlığımı iletmek istiyorum. Bir yerde deprem olur olmaz, telefonum kilitleniyor ve televizyonlar benden görüş almak istiyorlar. Onlara “deprem daha… birkaç dakika önce oldu. Üzerinde çalışmadan nasıl konuşabilirim”dediğimde “ olsun hocam siz birşeyler söylersiniz” diyorlar. Kanaatime göre bu yaklaşım depremi hafife almaktır. 1-2 saat sonra konuşalım deyince de gündemden düşer deyip kabul etmiyorlar. Üzülerek görüyorum ki..
Televizyonlar bizi bir araç gibi kullanıyor. Bunu üzerine ben de artık hemen deprem sonrası ayak üstü konuşmamaya karar aldım. Umarım medyadaki arkadaşlarım beni anlayışla karşılarlar. Selamlar.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir