“Ülkeleri siyasetçilerin hırsları, inatları, egoları ve yanlışları böler”

AKP eski Manisa Milletvekili ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AKP ve MHP’nin bayramlaşma programlarına bazı partileri almamasını sert sözlerle eleştirdi, siyasetçiler arasındaki kavgaların ve husumetin topluma yayıldığını savundu. Özdağ, “Birileri, ülkeleri, toplumları terör örgütleri değil, siyasetçilerin hırsları, inatları, egoları, yanlışları böler, demişti. Partilerin bu tavrı aşağıya husumet ve düşmanlık olarak yansıyor.”dedi.

“Gazetelere bakıyorum, MHP 4 parti ile AKP 3 parti ile bayramlaşmayacakmış… MHP’nin bayramlaşmayacağı partiler HDP, Gelecek Partisi, DEVA ve İYİ Parti” diyen Özdağ, isim vermeden ‘12 Eylül’den önce gazete ve dergilerinde ülkücüleri, polisleri, askerleri, MİT mensuplarını hedef gösterip onlarcasının şahadetine sebep olan Çin Komünist Partisi’nin Türkiye şubesi’ diyerek Doğu Perinçek’in Vatan Partisi’ni işaret etti.

“Bayramda bile bir araya gelemeyen partilerin bu ülkeyi bütünleştirme, barıştırma, kucaklaştırma ihtimali olabilir mi?” diye soran Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizde husumet, kavga aşağıdan yukarı doğru olmuyor, yukarıdan aşağı doğru oluyor. İslam, birlikte rahmet var der, Milliyetçilik milli dayanışma ve barışı emreder. Bu partilerde bu ölçüleri görmek mümkün mü?”

“HALK KİN VE DÜŞMANLIĞA SEVK EDİLİYOR” 

İktidar partisi ile ortağı MHP’nin bazı partileri ‘dışladığını’ savunan Özdağ, halkın kin ve düşmanlığa sevk edildiğini belirtti. Özdağ, “Kim yazmıştı hatırlamıyorum ama doğru bir sözdü, ülkeleri, toplumları terör örgütleri değil, siyasetçilerin hırsları, inatları, egoları, yanlışları böler, demişti. Partilerin bu tavrı aşağıya husumet ve düşmanlık olarak yansıyor. Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek dediğimiz durum tam da budur. Konuşmayarak, ilişki kurmayı reddederek hangi probleminizi çözebilirsiniz? Biz sorunlarımızı işte bu kör inat siyaseti yüzünden konuşamıyoruz. Bu ülkede hiçbir zaman sağlıklı bir konuşma, tartışma zemini olmadı” ifadelerini kullandı.

“SİZ DÖVÜŞÜRSENİZ MİLLET DE DÖVÜŞÜR”

İLGİLİ HABER  Babacan: Çete tipi faaliyetlerden temizlenme kararlılığımız güncelliğini koruyor

Özdağ, açıklamalarının devamında şunları kaydetti:

“İktidara gelenlerin ilk işi, rakiplerini susturmaya çalışmak oldu. Onun için de her sorunumuz çözümsüz kaldı, 30 yıldır aynı sorunların etrafında dolaşıp duruyoruz. Bu kafa ile ne millet ne de ümmet olabiliriz. Gelin, bu millete kötülük etmeyin, şu mübarek bayramda şeklen de olsa kucaklaşın diyeceğim ama kim dinler. Parti ve kişi çıkarları milli menfaatlerin önüne geçince, siyaset de bir bütünleştirme aracı yerine, bir ayrıştırma mekanizması haline gelir. Ben yine de lafımı diyeyim: Siz dövüşürseniz millet de dövüşür, siz barışırsanız millet de barışır, gelin milleti dövüştürmeyin.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir