Yeneroğlu: Türkiye iflasa kayıyor

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Türkiye’nin adım adım iflasa kaydığına işaret ederek, “Türkiye’nin en büyük sorunu keyfi yönetimdir. Dolar kuru sadece bir göstergedir. Kuralsız ve hukuksuz yönetim Türkiye’yi öngörülemez ve güvenilemez kıldı”dedi. 
Yeneroğlu, sosyal medya hesabından dövizdeki yükselişin nedenin keyfi yönetim olduğunu belirterek, ülkenin iflasa sürüklendiğini açıkladı. Yeneroğlu, içinde bulunulan durumdan çıkışın yolunun iyi yönetim ve kuralların egemen kılınması olduğunu ifade etti.

Yeneroğlu, sosyal medya hesabından şu değerlendirmeyi yaptı:
Türkiye’nin en büyük sorunu keyfi yönetimdir. Dolar kuru sadece bir göstergedir. Kuralsız ve hukuksuz yönetim Türkiye’yi öngörülemez ve güvenilemez kıldı.’Bölemeyecekler, parçalayamayacaklar’ kokularıyla ve ‘uçuyoruz, kaçıyoruz’ masallarıyla toplum yoksulluğa mahkum edildi.
Genç insan kaynağı, ticaret yollarının kesiştiği coğrafya ve teorik olarak en uygun yatırım koşullarına sahip ülkemizde iktidar, toplumu dar kimlikler üzerinden çatıştırarak kötü yönetimini, nepotizmi, sınırsız yolsuzlukları, hukuksuzlukları ve yoksulluğu gölgeleyebiliyor.
Türkiye birçok artısı sebebiyle benzer şartlarda değerlendirilen ülkelere artı fark atması gerekirken maalesef tam tersi bir durumla karşıyayız ve iflasa doğru kayıyoruz. Bu enkazdan kurtuluş aslında çok basit; özü en sıradan iyi yönetim kurallarının egemen kılınması.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir