ABD Başkanı Trump’ın ‘korona oldum’ twitti ‘beğeni’ rekoruna koşuyor

ABD Başkanı Donald  Trump, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda eşi Melania Trump’ın da koronaya yakalandığını duyurdu. Trump’un bu tweeti kısa süre içerisinde bir yüzbinlerce beğeni aldı, retweet edildi. Yüzbinlerce kişi tarafından da mesajın altına yorum yapıldı.

Trump’un bu twitti bu saat itibariyle 750 bin kişi tarafından beğenildi, 592 bini kişi tarafınd retweet edildi. Trump’un bu twitine ise 258 bin kişi yorum yazdı.

ABD’nin eski Başkanı Barack Obama’nın 12 Ağustos 2017 tarihinde  Charlottesville’de yaşanan ırkçı saldırının ardından attığı tweeti 3 milyon 190 beğeni aldı. 

ABD’li komedyen Ellen Degeneres’in 2014’te Oscar Ödülleri’nden çektiği selfinin yer aldığı tweet’i ise 3 milyon 400 binden fazla retweet alarak Twitter tarihinin ‘en fazla retweet edilen tweet’i’ rekorunu kırdı.

Lise öğrencisi Carter Wilkerson’ın ABD’nin ünlü fast food zinciri Wendys’den bir yıllık ücretsiz tavuk nugget isteği tweeti ise 3.42 milyon retweet (RT) ile Ellen DeGeneres’ın ünlü selfie tweetini geride bıraktı. 

Japon milyarder Yusaku Maezawa’nın  10 milyon yen (925 bin dolar) ödül vadettiği Twitter mesajı 4 milyon fazla ‘retweet’lenen mesaj, tüm zamanların en çok paylaşılan Twitter mesajı oldu.

Türkiye’de ise Fatih Terim’in Galatasaray’a yeniden dönmesi üzerine attığı “Nerede kalmıştık” tweeti 328 beğeni almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir