Toptancı halinde hijyen uygulaması üst seviyeye çıkarıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali’nde, koranavirüs salgını nedeniyle hijyen uygulamaları üst seviyeye çıkarıldı.

Günlük olarak dezenfeksiyon işlemine tabi tutulan Toptancı Hali’nde hem çalışanlar hem de ziyaretçilerin ateşi düzenli olarak ölçülüyor. Hal girişinde maske ve eldiven dağıtan Büyükşehir Belediyesi, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını sürekli kontrol ederken aynı zamanda vatandaşlara yönelik psikolojik destek hizmeti vermeyi de sürdürüyor.

Marketler ve Pazar yerlerinden sonra Ankara Toptancı Hali’nde de toplum sağlığına yönelik tedbirleri artıran Büyükşehir Belediyesi, hal girişinde hem ziyaretçilerin hem de esnafın ateşini ölçerek, maske dağıtıyor. Toptancı Hali, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla günlük olarak dezenfekte ediliyor.

hal

HİYJEN KURALLARINDAN TAVİZ YOK

Maskesi olmayanlara ücretsiz maske dağıtılırken, Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri de hal esnafının hijyen kurallarına uyup uymadığını denetliyor.

Başkent’in yaş sebze, meyve ve balık gibi gıda maddelerinin dağıtım merkezi konumundaki Toptancı Hali’nde halk sağlığından taviz vermediklerini belirten Toptancı Hali Şube Müdürü Fatih Aydemir, şu bilgileri verdi:

“Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın talimatıyla koronavirüs tedbirleri kapsamında Toptancı Hal Kompleksi’ne giriş yapan tüm vatandaşlarımızın ateşleri ölçülmektedir. Maskesi olmayan vatandaşlarımıza Büyükşehir tarafından maske dağıtımı yapılmakta ve maske kullanmaları konusunda uyarılarda bulunulmaktadır. Hazırlanan broşürlerle gerekli ikaz ve bilgilendirmelerin de yapıldığı hal içerisinde sosyal mesafeye uyulması hususunda Zabıta ekiplerimiz tarafından sürekli uyarı ve denetimler gerçekleştirilmektedir. Her gün 12 kişiden oluşan temizlik personeli, 2 süpürge aracı ve 1 tankerle düzenli olarak temizlik yaparken, Sağlık İşleri Daire Başkanlığımız tarafından sabit olarak görevlendirilen dezenfekte ekibi de bürolar, cami, dernek binası, bankalar, tüm sosyal tesisler ve ortak kullanım alanlarına dezenfeksiyon işlemi uygulamaktadır.” hal

ÜRÜNLERE EL DEĞMİYOR

Toptancı Hali’nin Başkent’in ürün ihtiyacının büyük bir bölümünü karşıladığını vurgulayan Ankara Sebze Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Ceyhan Gündüz ise gönül rahatlığıyla Toptancı Hali’nden alışveriş yapılabileceği söyledi.

VATANDAŞLARA PSİKOLOJİK DESTEK

Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını nedeniyle kurulan Kriz Masası ile vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik 7/24 hizmet veriyor.

Psikolojik destek ekibinin de yer aldığı Kriz Masası’nda, vatandaşlara psikolojik destek sağlanıyor. Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya hesaplarından yapılan duyuru ile psikolojik destek almak isteyen vatandaşlar, “0312 666 60 06” numaralı telefonu arayarak bu hizmetten ücretsiz yararlanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir