Süper Lig için nihai karar yarın

Daha önce 12 Haziran’da başlayacağı açıklanan ancak daha sonra çeşitli kulüplerden gelen vaka haberleriyle ileriki haftalara ertelenmesi gündeme gelen Süper Lig ile ilgili kesin karar, yarın yapılacak toplantıda verilecek. Toplantıda küme düşme konusu da ele alınacak.

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig’in yeniden başlamasına yönelik son karar için toplanıyor. Daha önce 12 Haziran’da başlaması öngörülen Süper Lig için nihai karar, yarın yapılacak toplantıda verilecek. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, yarın (28 Mayıs Perşembe) Riva Hasan Doğan Tesisleri’nde toplanacak ve salgın nedeniyle askıya alınan Süper Lig Cemil Usta sezonunun hangi tarihte başlayacağına ilişkin son kararını verecek.

KÜME DÜŞME KONUSU DA ELE ALINACAK

Toplantıda küme düşme konusunun da masaya yatırılması bekleniyor. Geçen hafta Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in de katıldığı Kulüpler Birliği toplantısında bazı kulüpler küme düşmenin kaldırılması ve gelecek sezon ligin 21 takımla oynanmasını gündeme getirmişti. Böyle bir teklif, hem bu sezonun kalan maçlarındaki çekişmeyi ortadan kaldıracağı hem de gelecek sezon kulüp başına düşen yayın gelirlerini azaltacağı gerekçesiyle kamuoyunda pek olumlu karşılanmamıştı.

ALMANYA ÖRNEK OLACAK

Toplantı sonrasında Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in alınan kararları kamuoyuyla paylaşması ve merak edilen sorulara cevap vermesi bekleniyor. Nihat Özdemir, daha önce yaptığı açıklamada, Almanya’da başlayan ve üç haftası geride kalan Bundesliga’yı yakından takip ettiklerini ve buradaki uygulamaların kendilerine örnek olacağını söylemişti. Yarınki toplantıda Süper Lig’in 12 Haziran’da başlaması yönünde nihai kararın verileceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir