Şükür’den Davutoğlu’na ‘siyasi ayak’ cevabı: Ben istifa ettim, sen kovuldun

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu,  bir dönem AK Parti milletvekilliği yapan eski milli futbolcu Hakan Şükür’ü “FETÖ’nün siyasi ayağı” olarak gösterdi. Şükür’ün Davutoğlu’na cevabı ise sert oldu. Şükür, kendisinin kimsenin siyasi ayağı olmadığını belirterek,  ” Ben, hergün şikayet ettiğin partiden istifa ettim, sen kovuldun”dedi.

Şükür’nün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar şöyle:

“Ben kimsenin ayağı değilim. Ülkemin namusu İle emeği ile çalışıp kazanmış ve ülkesine hizmet etmiş biriyim. Partinize alırken siz söylediniz. Ama siz ne ayaksınız herkes biliyor. Benim ayak oyunum futbo,  sizin ortak olduğunuz ayak oyunlarınızı da herkes gördü, boş konuşmayın..

Sen ve tayfan sabah aksam yalvararak partinize aldınız. Bu fadeleri şerefli inançlı bir insan söylemez.. Ben, hergün şikayet ettiğin partiden istifa ettim, sen kovuldun. Günahına girdiğin her kesimden masumun ahı bulsun seni. Yuhlar olsun, yazıklar olsun size..

Kovulduktan sonraki ve önceki itiraflarınıza ortak olmadığım İçin Rabbime şükrediyorum. Bombalar patlayınca artan oylarsa siyasetiniz, o da yerin dibine batsın. Siz ne ayaksınız herkes biliyor ve görüyor.

Ben yıllarca Zaman ve Aksiyon dergisinde yazarlık yapmadım ama sen yaptın Sn. Davutoğlu. Ben Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bizzat isteğiyle AK Parti’ye katıldım. Bence bilmem neyin siyasi ayağı filan derken lafın öncesini sonrasını hatta nereye varacağını iyi bilmek lazım.

Yarın bu gerizekalı açıklamaya kendi kanalımda açıklama yapacağım. Yayını seyredin lütfen. Bunlar ne kalıpsız, korkak, ne yaptığını bilmez insanlarmış. Terbiyesiz yalancı, iftiracı. Hoş, ne beklenirdi bunlardan? Şaka gibi..”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir