“Sonları gelen iktidarlar hep seçim yasaları ile oynadı”

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, gündemlerinde milletvekili transferi ne de seçim endişesi olduğunu belirterek, “Sonları görünen iktidarlar hep seçim yasaları ile oynadı”dedi.

Yeneroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede, “DEVA Partisi’nin ne bir transfer gündemi ne de seçim endişesi var. İnsanları partilerinde hür iradeleriyle tutmaktan da aciz duruma gelmişlerse yeni partilere değil, kendilerine bakmaları gerekir.  Sonları görünen iktidarlar hep seçim yasaları ile oynadı”dedi.

Yeneroğlu, milleti etnik kimliğine, inancına, değer yargılarına ve yaşam biçimine göre ayrıştırıp, kutuplaştırmaya çalışan tüm siyasi hareketlerin kaybetmeye mahkum olduğuna işaret ederek, “Artık mücadele keyfi otoritarizmi savunup toplumu yoksulluğa mahkum edenlerle özgürlükçü demokratlar arasındadır”dedi.

Yeneroğlu, “partilerinin yasama, yürütme ve yargının tek kişiye indirgenmiş ‘BEN’ siyasetine itiraz eden, suni gündemlerle toplumun ayrıştırılmasına dur diyen, korku siyasetine karşı geleceğe umutla bakan 83 milyonluk Türkiye’nin çözüm odaklı, katılımcı ve çoğulcu ‘BİZ’ partisi” olduğunu ifade etti.

İLGİLİ HABER  Babacan: Çete tipi faaliyetlerden temizlenme kararlılığımız güncelliğini koruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir