Siyasetin renkli simalarından Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş hayatını kaybetti

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle kaldırıldığı hastanede tedavi gören eski Sağlık Bakanlarından Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti.

Acıbadem Ankara Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Yörübulut, yaptığı açıklamada, “21 Ekim 2020 tarihinde hastanemizin acil servisine getirilen Sayın Osman Durmuş’a gerekli tıbbi değerlendirme sonrası beyin kanaması teşhisi konulmuştur. 5 gündür yoğun bakım servisimizde tedavisine devam edilen Sayın Durmuş, 26 Ekim (bugün) Saat 23:05’te çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak hayatını kaybetmiştir”dedi.

MHP’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle kaldırıldığı hastanede tedavi gören 21.dönem Milletvekilimiz ve Eski Sağlık Bakanımız Osman Durmuş Hakkın rahmetine kavuşmuştur, kederli ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.”denildi.

YUNANİSTAN VE ERMENİSTAN’DAN SAĞLIK EKİPLERİNİ GERİ ÇEVİRMİŞTİ

Osman Durmuş, 17 Ağustos depremi sonrasında Ermenistan, Yunanistan ve Romanya’dan gelecek olan sağlık ekipleri ile kanları geri çevirmesi ve Amerikan hastane gemisine gerek olmadığını söylemesi üzerine kamuoyundan tepki almıştı.

Dönemin Başbakanı Bülent Ecevit, Durmuş’a ‘‘Amerikalıların yardımını ret mi ediyorsunuz?’’ diye sorduktan sonra ‘‘Lütfen siz artık susunuz. Dış dünya ile bağlantılarımızı Dışişleri Bakanlığı yürütüyor. Dışişleri, yardımlarla ilgili talep ve teşekkürleri gerekli yerlere diplomatik bir dille iletir.’’ demişti.

OKTAR BABUNA’YA KAN ÖRNEĞİ TOPLANMASINA KARŞI ÇIKTI

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1987’de mezun olduktan sonra ABD’de ihtisasa başlayan Oktar Babuna, Türkiye’ye geldiği sırada kansere yakalandığını öğrendi. Oktar Babuna’nın babası Prof. Dr. Cevat Babuna, oğluna uygun iliğin bulunması için nüfusunu da kullanarak gazeteler aracılığı ile büyük bir kampanya başlattı.

Dönemin MHP’li Sağlık Bakanı Osman Durmuş, “Kapı kapı dolaşıp para arıyorlar. Bu olay bana ikinci Titan olayını hatırlatıyor. Kan örneklerinin yurtdışına gönderilmesi, genetik şifremizin çözülmesi açısından Türkiye için stratejik tehlike oluşturur” diyerek karşı çıktı. Durmuş, Türk halkının gen haritasının ABD’nin eline geçtiğini iddia etmesiyle

İLGİLİ HABER  Babacan: Çete tipi faaliyetlerden temizlenme kararlılığımız güncelliğini koruyor

OSMAN DURMUŞ KİMDİR?

Osman Durmuş. 1947’de Çankırı’da doğdu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede yaptığı Anatomi ihtisasının ardından Ankara Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi ihtisasını tamamladı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Genel Cerrahi Ana Bilim Dalında Doçent olarak çalışan Durmuş, Türkiye Üniversite Öğretim Elemanları Sendikası Kurucusu ve Başkanı olarak görev yaptı. Durmuş, XXI. ve XXIII. Dönem Kırıkkale Milletvekili olarak görev yaptı ve Sağlık Bakanlığı görevinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir