Sincan Belediyesi vefa destek ekibi ekmek dağıttı

Sincan Belediyesi vefa destek ekipleri sokağa çıkma yasağının ardından Sincanlıların hizmetine koştu. Ekipler bir taraftan 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını karşılarken, diğer yandan evlere ekmek ulaştırmak için seferber oldu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu 30 büyükşehirde ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi. İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma yasağı getirilen 31 ilde vatandaşlara ekmeklerinin başta fırınların kendi araç ve personeli olmak üzere Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığıyla ulaştırılacağını bildirdi.

Sincan’da vatandaşlar sokağa çıkamayınca vefa destek ekipleri Sincanlıların ihtiyaçları için koştu. Ekipler günlerdir 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların hizmetindeydi. İhtiyaç sahipleri0312 985 05 10 telefon numaralarını arayarak market, eczane gibi ihtiyaçları için ekiplerden yardım isteyebiliyor.

Vefa destek ekipleri, şimdi de Sincan’da ailelere ekmek ulaştırmak için seferber oldu. Ekipler bütün mahallelerde kapı kapı dolaşarak ihtiyacı olan vatandaşlara ekmeklerini ulaştırdı. Ekmeğin evlerine kadar geldiğini gören vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirerek ekiplere ve Sincan Belediyesine teşekkür etti.

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini hatırlatarak, “Vefa destek ekiplerimiz her zaman hizmetinizde. Vatandaşımızın ekmeğe ulaşmada sıkıntı yaşamaması için ekiplerimiz sokağa çıkma yasağı süresince hizmet vermeye devam edecek. Kurallara hep beraber uyalım, güzel günler inşallah yakındır.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir