Şamil Tayyar, AK Parti’deki görevinden ayrıldı, siyaseti bıraktı

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Şamil Tayyar, başkan yardımcılığı görevinden ayrıldığını ve aktif siyaseti bıraktığını açıkladı. Tayyar, mesleği olan gazeteciliğe döneceğini ifade etti. 

Tayyar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Birlikte görev yaptığım Tanıtım ve Medya Başkanımız @mahirunal ‘la istişare sonucunda ‘yardımcılık’ görevinden ayrıldım. Nasip olursa mesleğime dönüyorum. Aktif siyaseti bırakıyorum. Bize güvenen tüm dostlara sevgi ve muhabbetle” ifadesini paylaştı.  

Tayyar, geçtiğimi hafta içerisinde Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i ağır bir dille eleştirerek, “Cumhurbaşkanımıza ‘İslamcı Kemalist’ diye rol biçen, AK Parti’nin akıl danesiymiş gibi rol çalan Perinçek ve avanesini uyarayım. Sadece FETÖ karşıtlığı sizi değerli kılmaz, ilave meziyetlere ihtiyaç var. 1/Haddinizi bileceksiniz. 2/Darbe seçmeyeceksiniz. 3/Milli olacaksınız.

Teröristbaşı Öcalan’a akıl hocalığı yapanlar.. FETÖ karşıtı gözüküp örtülü iş tutanlar.. 27 Mayıs’ı kutsayıp idamları alkışlayanlar.. Türkiye sevdası Çin, Rusya, İran’dan sonra gelenler.. Karanlık odaklara maşalık yapanlar.. AK Parti’yle yol alamazsınız, hadi çöplüğünüze..”demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir