Şair Odabaşı’ndan Ahmet Kaya’nın kızına cevap: Babanızı yıllarca annenizden bile korumaya çalıştım

Şair Yılmaz Odabaşı ile Ahmet Kaya’nın eşi ve kızları arasında başlayan tartışma büyüyor. Kaya’nın kızı Melis Kaya’ya seslenen Odabaşı, “Babanızı yıllarca annenizden bile korumaya çalıştım” dedi.

Şair Yılmaz Odabaşı, Ahmet Kaya’nın kızı Melis Kaya’nın “Babamın dostları arasında yoksun” ifadelerine cevap verdi. Odabaşı, Melis Kaya’ya “Beni dilediğin gibi ‘hiç’e yazsan da, sen bizim evladımız, milyonların kardeşisin ve ben sana asla kırılmam” dedi. Odabaşı, kendisinin yönelttiği sorulara yazıda cevap verilmediğini de vurguladı.

Ahmet Kaya’nın kızı Melis Kaya, yazar Yılmaz Odabaşı’nın sosyal medyada yaptığı, “Gülten Kaya, Ahmet Kaya’nın kendisi ve çocukları adına tek hamisi, tek mirasçısı olduğunu 20 yıldır deklere ederken, bugüne kadar şirketi adına Ahmet Kaya şarkılarının tahsilatı dışında niçin hiçbir şey yapmamıştır? Mesela bir Ahmet Kaya Vakfı projelendirse onbinler desteklerdi” şeklindeki paylaşımlarına bir yazıyla cevap verdi. Kaya, Odabaşı’nın babasının ‘yakın arkadaşı’ olmadığını iddia etmiş, kendisini annesini ve kardeşini linç ettirmekle itham etmişti.

Şair Yılmaz Odabaşı, Twitter üzerinden Melis Kaya’nın yazısında kendisine yöneltilen eleştirileri cevapladı. Odabaşı, kendisinin eleştirilerinin Ahmet Kaya’nın adını yaşatacak vakıf kurmadığı, albümünde bir yorum okuyabilmek için parayı denkleştirmeyen ne çok genç yeteneği yüzüstü bırakan tecimsel yaşam pratiğine dair olduğunu belirtti.

Odabaşı, kendisiyle ilgili olmadığını söylediği metnin kendisinin Twitter’da eleştirilerini yazmasından bir saat sonra paylaşıldığına işaret ederek, “İçten mektubunu duygularak okudum fakat annenize ithamlarıma hiçbir yanıt içermiyordu” dedi.

Melis Kaya’nın “Babamın evimize gelen dostları arasında sen yoktun” yönündeki ifadelerinde cevap veren Odabaşı, şöyle devam etti: “Etiler’deki evinize 94’te , 4.Levent’teki evinize 99’da yatılı konuk gelişlerimizi saymazsak babanızla başta Arifi’in barı pek çok içkili mekana vb. ortamlara veya kayıt yaptığı stüdyolara seni çağıramamıza uygun olmayacağın kadar küçüktün melek kardeşim.

İLGİLİ HABER  Büyükşehir Belediyesi başkentileri nostalji yolculuğuna çıkarıyor

Beni babanın değil dostu, bir tanıdığı, hatta söz yazarı bile saymayabilirsin. En azından Pako’nun hatırası sayar… Beni dilediğin gibi “hiç”e yazsan da, sen bizim evladımız, milyonların kardeşisin ve ben sana asla kırılmam…Tut ki bir dinleyicisi olarak ilettim eleştirilerimi.

Ben yıllarca babanızı -annenizden-bile- korumaya çalıştım. Kimse bilmese de bir kalbi varsa o biliyor, kavgalarımızın nedenlerini de. Sizin bir evlat olarak haklı-haksız duygusal sitemlerinin başımın üzerinde yeri var küçüğüm. Kıymetlisiniz, sorun yok. Sorularıma yanıt da yok…”

“MARKA TESCİLLİ REHİN”

Odabaşı son olarak, “Babanız, hani dinleyicisi olduğum, sağlığında yasaklıydı, vefatından sonra da annenizde marka tescilli rehin… Bunu fark etmenizi, zamanında benim yaptığım gibi yetenekli müzisyenlere biraz olsun ailece duyarlı ve fedakar olmanızı önermek ister, gözlerinizden sevgiyle öperim” mesajını paylaştı.

NE OLMUŞTU?

Şair Yılmaz Odabaşı geçtiğimiz aylarda Ahmet Kaya’nın hayatını anlatacak bir kitap yazacağını duyurdu. Ancak Odabaşı geçtiğimiz günlerde kitabı yazmak vazgeçtiğini belirterek, Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya’nın bu girişime engel olduğunu belirtti. Ahmet Kaya’nın varisleri eşi Gülten Kaya ile kızları Giğdem ve Melis Kaya tarafından yapılan açıklamada, kendilerinden izin alınmadan Ahmet Kaya’yı konu alan, çağrıştıran, onun hikayesinin yer aldığı ya da esinlenmenin olduğu bir eserin yayınlamayacağı vurgulanmıştı. Odabaşı, projeden vazgeçtiğini belirterek, “Ahmet Kaya’nın kendisi ve çocukları adına tek hamisi, tek mirasçısı olduğunu 20 yıldır deklere ederken, bugüne kadar şirketi adına Ahmet Kaya şarkılarının tahsilatı dışında niçin hiçbir şey yapmamıştır? Mesela bir Ahmet Kaya Vakfı projelendirse onbinler desteklerdi” demişti.

Melis Kaya ise Odabaşı’yı kendini kara popülariteye kaptırmakla itham ederek, kendisini babasının dostları arasında bulunmadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir