20-65 yaş arasındaki vatandaşlara her hafta 5’li birer paket ücretsiz maske dağıtımı kararıyla birlikte maske.epttavm.com sistemi gelen talebi kaldıramadı.

20 yaş altında ve 65 yaş üstündeki vatandaşların sokağa çıkmasının yasaklanmasının ardından devlet, 20-65 arasındaki tüm vatandaşlara ücretsiz maskesi dağıtma kararı aldı. maske.epttavm.com üzerinden evdeki 20-65 yaş arasındaki her bireye, her hafta içinde içinde 5 adet cerrahi maske bulunan bir paket maskeyi PTT kargo aracılığıyla ücretsiz sipariş etme imkânı veren sistem, gelen yoğun talebi kaldıramayarak çöktü.

Bazı vatandaşların ard arda deneyerek, bazılarının ise hiç çalıştıramadığı sipariş verme ekranında yaşanan sorunlar üzerine maske.epttavm.com’da bir mesaj yayımlandı. Mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Değerli Vatandaşlarımız, Yoğun ilginize teşekkür ediyoruz. Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla.”

e-devlet’te ise henüz maske siparişi menüsü açılmış değil. Önümüzdeki saatlerde e-devlet’te yeni bir hizmet alanının açılıp maske siparişlerine bu menü üzerinden devam edilmesi bekleniyor.