Özhaseki’ye tepki: İmar Barışı imzalayan bakan kendisi

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki’nin Giresun’de meydana gelen sel felaketiyle ilgili vatandaşı suçlayan açıklamasına muhalefetten tepki geldi. DEVA Partili Mehmet Emin Ekmen, Özhaseki’nin imar barışı imzalayan Şehircilik Bakanı olduğunu hatırlattı.

Özhaseki’nin “Karadeniz tarafında o kadar çok derelerin içerisine, bina yapılmaması gereken yerlere on yıllardır yapılan binalar var. İşte onları siz göz ardı ederseniz yarın bir gün de ağlamakla karşı karşıya gelirsiniz” ifadelerine DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen’den cevap geldi. Ekmen, “Sn Özhaseki’ye; belediyelerin, geçmişte icra ettiği şehircilik bakanlığının, kendisinin bizzat imzaladığı son imar barışının bu sonuçtaki sorumluluğunu hatırlatırım”cevabını verdi.

Ekmen, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Henüz kayıp insanlarımıza ulaşılamamış iken, afetin sebepleri hakkında yorum yapmaktan kaçındık. Ancak, Sn Özhaseki’ye; belediyelerin, geçmişte icra ettiği şehircilik bakanlığının, kendisinin bizzat imzaladığı son imar barışının bu sonuçtaki sorumluluğunu hatırlatırım.

Siyaset hatalara göz yummak, sonra da verili duruma meşruiyet kazandırmak değildir. Devlet yönetimi; vatandaşını bilgilendirme, hata yapılmasını engelleme, hata yapanları kamu gücü ile sınırlama, gerekli tedbirleri almakla olur. Popülizm nihayetinde vatandaşa zarar olarak döner” ifadesini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir