Özdağ: Yaftalamalar siyasetin değil tıbbın konusu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, hükümet ortaklarının kendileri dışındaki toplum kesimlerini vatana ihanet eden ve sicili bozuklar yaftalamasının siyasetin konusu olmadığını belirterek, “Bu tür davranışlar bir yansıtma mekanizması ve ruh sağlığı sorunu olduğu için tıbbın konusuna, her daim bir hesap hatası ve hukuksuzluk yaptıklarından dolayı da muhtemelen mali müşavir ve muhasebeciler ile avukatların ilgi alanına girmektedir”dedi.
Özdağ, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türk Tabipler Birliği’ni kapatılması yönündeki açıklamalarını isim vermeden eleştirdi.
RAHATSIZLIKLARININ TESPİT VE TESCİL EDİLMESİ İSTEMİYORLAR
Özdağ, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, koalisyon ortaklarının meslek mensuplarına, meslek odalarına, temsilci ve üyelerine saldırmalarının temelinde rahatsızlıklarının tescil ve tespit edilmesini istememelerinin bulunduğunu öne sürdü. Özdağ, twitter hesabından şu değerlendirmeyi paylaştı:
“Koalisyon iktidarının, kendileri ile aynı yağmurda ıslanmayan herbir vatandaşımızı ve toplum kesimlerini vatana ihanet eden sicili bozuklar olarak yaftalaması siyasetin konusu olmaktan çıkmıştır.
Bu tür davranışlar bir yansıtma mekanizması ve ruh sağlığı sorunu olduğu için tıbbın konusuna, her daim bir hesap hatası ve hukuksuzluk yaptıklarından dolayı da muhtemelen mali müşavir ve muhasebeciler ile avukatların ilgi alanına girmektedir.
Sanırım özellikle bu meslek mensupları ile temsil edildikleri alanda faaliyet gösteren meslek odalarına, temsilci ve üyelerine saldırmaları, hedef göstermeleri bu yüzden olsa gerek. Rahatsızlıklarının tescil ve tesbit edilmesini istememelerini anlayışla karşılıyorum.!!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir