Mülteci çocuklardan, Ankaragücü Başkanı Fatih Mert’e hediye

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ile Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nin (SGDD-ASAM) 2016 yılından bu yana ortaklaşa yürüttüğü “Al-Farah (mutluluğum) Çocuk ve Aile Destek Merkezleri’nde eğitim gören çocuklar, bir aylık el emeği sonrasında mozaik taşlardan yaptıkları Ankaragücü logosunu
Ankaragücü Başkanı Fatih Mert’e hediye etti.

Koronavirüssalgını tedbirleri kapsamında kurslara gidemeyen çocuklar, Ankaragücü logolu tabloyu evlerinde hazırladı. Mozaik taşlardan yapılan ve bir ayda tamamlanan Ankaragücü logosunu, çocuklar adına SGDD-ASAM Kurumsal İletişim Birimi hediye etti.

Geçtiğimiz günlerde Ankaragücü’ne destek için başlattıkları “Hatıra Bilet” kampanyası çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve ilçe belediye başkanları ile bir araya geldiklerini belirten Başkanımız Fatih Mert, “Kulübümüzü yaşatmak adına çok önemli bir proje başlattık. Sağolsun, değerli belediye başkanlarımız bu konuda bize büyük bir destek verdi. Organize ettiğimiz buluşma sonrasında da kulübümüze destek olacaklarının sözünü aldık. Tüm şehrin Ankaragücü için kenetlendiği şu ortamda mülteci çocuklardan gelen bu hediye beni çok mutlu etti. Çok güzel bir eser ortaya çıkarmışlar. Mozaik taşlardan böyle bir şey yapmak sabır ve yetenek ister.Bizde ülkelerini terk etmek zorunda kalan çocuklara elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. İyi bir eğitim ve uygun şartlar sunulursa aralarından çok sayıda yetenekli sporcu çıkacağına inancım tam. İnşallah ileride Türkiye’ye yaptıkları katkılarla adlarını duyururlar. Kendilerine böyle bir hediyeyi hazırladıkları için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir