Muharrem İnce ‘Memleket Hareketi’ni Sivas’tan başlattı

Yeni parti kuracağı iddialarının gölgesinde ‘Memleket Hareketi’ni başlatacağını duyuran CHP’li Muharrem İnce, bugün 1000 gün sürecek yeni yol arayışına girdi. Sivas’tan ‘Memleket Hareketi’ni başlatan İnce, ilk mesajında, “Muhalefet hareketi değiliz, derdimiz gelecektir. İktidar iktidar diye haykıranlarız biz” dedi.

Eski CHP Milletvekili ve CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ‘yeni parti kuracağı’ söylentilerinin gölgesinde ‘Memleket Hareketi’ni Sivas’tan başlattı. Sivas’ta sevenlerine hitap eden İnce, konuşmasında “muhalefete muhalefet etmek için yola çıkmadıklarını” savundu. İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Memleket Hareketi ile ilgili ‘itirazımız yok’ değerlendirmesi için, “İtirazı olmamasına teşekkür ederim” diyerek yanıt verdi.  

İnce’nin konuşması iktidara yakın pek çok televizyon kanalında canlı yayınlandı. İnce konuşmasında şu mesajları verdi:

-“Türkiye’nin kucaklaşmaya ihtiyacı var. Böyle bir ortamda Sivas’tan yola çıkıyoruz. Biz kutuplaşma yerine kucaklaşmayı önereniz. Muhalefet hareketi değiliz, derdimiz gelecektir. Bizim derdimiz gençlerin beyin göçünü engellemektir.”

-“92 parti var kimse finansörlerini sormuyor ama bize soruyorlar. Bir tane kiraladığımız bu otobüs var, 10 yaşında. Sadece otobüs kiraladık, finansörümüz yok. Bize milyon dolarlar lazım değil, bize yürek lazım, cesaret lazım.”

-“Türkiye’nin yeni bir tek adam partisine, tek adam hareketine ihtiyacı yoktur. Ortak akılla, ortak iyiyi bulacak bir oluşuma. İktidar iktidar diye haykıranlarız biz. Türkiye’de iktidarı Joe Biden’ın değil Türk milletinin değiştireceğine inanan mandaya karşı çıkan Tıbbiyeli Hikmet’in torunlarıyız biz”

Yalova’da İnce hakkında Merkez Disiplin Kurulu’nda dilekçe verilmedi: “Benim böyle kaygılarım ve korkularım yok. Onları ben çoktan unuttum. Ama bir kaygım ve bir korkum var. Gelecekte amca, ağabey, dede, Muharrem Bey ‘ya memleket yanarken, memleket kuşatılmışken sesini çıkarmadın, bir kırmızı plakaya, bir grup başkan vekilliğine, milletvekilliğine razı oldun, kenara çekildin’ demesinler. Çocuklar gelecekte benden hesap sormasınlar yeter. Gerisi önemli değil.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir