“Medyada 3 gün konuşsak bunlar 3 ay nefes alamazlar”

Partisinin Manisa 1. Olağan Kongresi’nde konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin demokrasiden hukuka, adaletten ekonomiye içinde bulunduğu olumsuz duruma dikkat çekerek, “Onun için bize medya ambargosu uyguluyorlar. Biliyorlar ki biz medyada 3 gün konuşsak bunlar 3 ay nefes dahi alamazlar. Onun için bizi engelliyorlar”dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da bir çağrıda bulunan Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“İktidarın son numarası da bu, sorunların ciddi bir şekilde konuşulmasını engellersek millet batırdığımız ekonomiyi, yıktığımız hukuk devletini konuşmaz, görmez, duymaz zannediyorlar.

Onun için bize medya ambargosu uyguluyorlar. Biliyorlar ki biz medyada 3 gün konuşsak bunlar 3 ay nefes dahi alamazlar. Onun için bizi engelliyorlar.

İşte çağrımız; İstedikleri şartlarda, istedikleri televizyonda, istedikleri konuyu onlarla konuşalım. Karşımıza istediklerini çıkarsınlar, biz de kendi kurmaylarımızı çıkaracağız. Eğer bizimle tartışmak istiyorlarsa, AK Parti Genel Başkanı olarak Sayın Cumhurbaşkanı, buna da hazırız.

Yaptığı her suçlamanın cevabını verir, yanlış yürüttüğü her politikanın alternatifini kendisine birer birer anlatırız. Biz sağlam bir kadromuz var. Bu kadro her sınavı bundan sonra en iyi şekilde verecek ve bu zorluğu aşmanın yolunu da milletimize anlatacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir