“Madımak ve Başbağlar karanlık katliamlardır”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 2 Temmuz 1993 Madımak ve 5 Temmuz 1993 Başbağlar, toplumun farklı kesimlerini birbirine karşı kışkırtmak, aralarına kan davası sokmak ve barış içinde bir arada yaşayamaz hâle getirmek maksadıyla yapılmış karanlık katliamlar olduğunu belirtti.

Babacan, Madımak otelinin yakılmasının yıldönümü dolasıyla twitter üzerinden açıklama yaptı.  Babacan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“2 Temmuz 1993 Madımak ve 5 Temmuz 1993 Başbağlar, toplumun farklı kesimlerini birbirine karşı kışkırtmak, aralarına kan davası sokmak ve barış içinde bir arada yaşayamaz hâle getirmek maksadıyla yapılmış karanlık katliamlardır.

Operasyonel girişimlerle üretilen düşmanlık ve terörden, kendi çıkarları uğruna fayda sağlamayı amaçlayanlara inat, her birimizin acısını hepimizin acısı kılmalıyız.

Kayıplarımızın hatırasını en iyi şekilde, hep birlikte çoğulcu demokratik bir sistem inşa ederek yaşatabileceğimize gönülden inanıyorum. #Madımak ve #Başbağlar katliamlarında hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir