“Korku siyasetine son vermek için yola çıktık”

DEVA Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, insani çizgiden çıkmadan siyaset yapıldığını göstermek istediklerini belirterek, “Siyasete girmek için insanlıktan çıkmaya gerek yok”dedi. Ergün, gençlerin, kadınların, gazetecilerin, politikacıların, yazarların ve akademisyenlerin korktuğu bir ülke olduğunu belirterek, “DEVA Partisi olarak korku siyasetine son vermek, insanları görüşlerini açıklamaya, siyaset yapmaya, yeniden cesaretlendirmek için yola çıktık”dedi.

Ergün, parti teşkilatları tarafından düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, DEVA Partisi olarak siyaset tarzları ve ülke gündemindeki konularla ilgili değerlendirme yaptı.

DEVA Partisi olarak siyaseti insanileştirmek istediklerini ifade eden Ergün, “Dilimiz, üslubumuz kesinlikle insani ve ahlaki sınırların dışına çıkmayacak. İnsanların hiç birisine, rakiplerimize, siyasi muhaliflerimize yarın yüzlerine bakamayacağımız hiç bir sözü söylemeyeceğiz. Türkiye siyaset insani çizgiden de çıkmış durumda. Herkes ağzına geleni söylüyor, yarın yüz yüze bakılmayacak ne laflar söyleniyor. Ertesi gün söyleyen hiç söylememiş gibi, söylenen hiç duymamış gibi yapıyor. Buna da siyasetin raconu diyorlar. Siyaset böyle bir şey değil.  Siyasetin birbirimizin yüzüne bakamayacak laflar etmeyi gerektirecek bir şey olmadığını, insani çizgiden çıkmadan da siyaset yapılabileceği göstermemiz gerekiyor. Siyasete girmek için insanlıktan çıkmaya gerek yok”dedi.

HERKESİN KORKTUĞU BİR ÜLKENİN İSTİKBALİ VE İKBALİ OLABİLİR Mİ?

Ergün, ülkede gençlerin twit atmaktan, gazetecileri yazmaktan, birisi görüşünü açıklamaktan, birisi bir siyasi partiye üye olmaktan, birisi fikrini açıklamaktan, bir twitti beğenmekten korktuğu bir ülke haline geldiğine işaret ederek, şunları söyledi:” Gençlerinin, kadınlarının, gazetecilerinin, politikacılarının, yazarlarının ve akademisyenlerinin korktuğu bir ülkenin istikbali ve ikbali olabilir mi? Bir korkaklar ülkesini yöneteceksiniz de ne olacak? Herkesi korkutacaksınız ve o ülkeyi yöneteceksiniz ne olacak? Böyle bir ülkeyi yönetmenin kime ne faydası var? Önemli olan cesur ve kararlı insanların olduğu ülkeyi yönetmektir; zenginlik ordadır, maharet oradadır. DEVA Partisi olarak korku siyasetine son vermek, insanları görüşlerini açıklamaya, siyaset yapmaya, yeniden cesaretlendirmek için yola çıktık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir