Keçiören’de pazar yerlerine el dezenfektanı üniteleri sabitlendi

Keçiören Belediyesi öz kaynaklarıyla ürettiği dezenfektanları ilçede kurulan 42 semt pazarlarının giriş ve çıkışlarına sabitlediği dezenfektan üniteleri aracılığıyla vatandaşlara ulaştırıyor.

Başkan Turgut Altınok, ilçede kurulan semt pazarına dezenfektan ünitesi sabitleyerek alışveriş yapan vatandaşların hijyen kurallarına uyması noktasında önemli bir adım attıklarını belirterek, “Koronavirüs salgını başlar başlamaz biz ilk iş olarak dezenfektan üretimine başladık. Keçiören Belediyesi olarak devletimizin ve hükümetimizin koronavirüsle mücadelede ortaya koyacağı her türlü çalışmaya sonuna kadar destek vereceğiz” dedi.

100 bin şişe dezenfektan dağıtıyoruz

Maske ve dezenfektan üretimine paralel olarak dağıtımların da ivedilikle devam ettiğini vurgulayan Altınok şunları söyledi:

“Yunus Emre Kültür Merkezinde kurulan atölyelerde Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) öğretmenlerimiz tarafından üretilen maskelerin üretim kapasitesini her geçen gün artırıyoruz.  7/24, gece ve gündüz vardiya sistemiyle hijyenik ortamda üretilen maskelerimizi vatandaşlarımızın yanı sıra talep eden kurum ve kuruluşlara da dağıtılıyoruz. Vatandaşlarımıza aynı zamanda 100 bin şişe dezenfektan dağıtımını da sürdürüyoruz.” ​

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir