Keçiören Belediyesi Hacıkadın Deresi’ndeki metruk yapıları yıktı

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, vatandaşların güvenliğini ve sağlığını tehdit eden metruk yapıları sahiplerinden izin alarak yıktıklarını açıkladı. Altonok, Hacıkadın Deresi’nde bulunan onlarca metruk yapının belediye ekipleri tarafından yıkıldığını ifade etti.

Başkan Altınok, ilçenin daha estetik bir görünüme kavuşması için sokak sokak gezerek metruk yapıların yıkımı için talimatlar veriyor. Bu kapsamda Keçiören Hacıkadın Deresi bölgesinde çalışma yürüten Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri onlarca gecekondunun yıkımını gerçekleştirdi.

Keçiören’deki kentsel gelişim çalışmalarının Hacıkadın Deresi’nde tüm hızıyla devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Kentler insan gibidir. Önce inşa edilir, sonra zaman içerisinde eskiyerek estetiğini kaybeder. Yerel yönetimlerin temel görevi de kentin hücrelerini yenileyerek modern görüntüsünü muhafaza etmektir” dedi.

“ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞIMIZ İLE GÖRÜŞÜYORUZ”

Sürdürülebilir bir kentsel gelişim için Keçiören`de görüntü kirliliği oluşturan, risk taşıyan ve insanların yaşam kalitesini tehdit eden yüzlerce gecekondunun yıkımını gerçekleştirdiklerini aktaran Altınok, şunları kaydetti:

“Şehrimizdeki yıkılması gereken metruk yapıları tespit ediyoruz. Kimi zaman da vatandaşlarımız bölgelerinde bulunan metruk yapıları bizlere ihbar ediyor. Mal sahiplerinin de iznini alarak vatandaşlarımızın güvenliğini ve sağlığını tehdit eden bu yapılardan Keçiören’i kurtarıyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile kentsel dönüşüm projelerimizi ve ilçemizde hangi bölgeleri öncelikli olarak bu proje kapsamına dâhil edeceğimizi görüştük. Böylece ilçemizin birçok noktasında kentsel gelişim çalışmalarımızı başlattık.”​

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir