Keçiören Belediyesi, çiftçilere tohum desteğinde bulundu

Keçiören Belediyesi, koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrasında uluslararası alanda gıda ihtiyacının önem kazanmasıyla birlikte ilçede ‘İyi Tarım Uygulamalarına’ hız kazandırdı. Bu kapsamda Keçiören’e bağlı Köselik, Güzelyurt, Çalseki ve Sarıbeyler köylerindeki çiftçilere 10 ton siyez buğdayı, 2,5 ton yem bitkisi fiğ ve 500 kilogram mısır tohumlarının dağıtımını yaparak çiftçilere üretimle ilgili destek sağladı.

29 BİN SEBZE FİDESİ DAĞITILACAK

Keçiören Belediye Başkan Turgut Altınok, ilçeye bağlı 4 köydeki çiftçilere dağıtılmak üzere Başkent’in iklimine uygun çeşitli türlerde 29 bin adet sebze fideleri ile birlikte 760 adet meyve fidanı dağıtımının yapılacağını da belirtti.

ÇİFTÇİYE UYGULAMALI EĞİTİM, VATANDAŞA DOĞAL ÜRÜN

Ankara İl Tarım Müdürlüğü, Keçiören İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi bölümleri işbirliğinde yürütülen İyi Tarım Uygulamasından başarılı sonuçlar alınacağını da vurgulayan Altınok, “Belediyemiz tarafından kurulan uygulama ve eğitim bahçemizde çiftçilerimiz uygulamalı olarak eğitim alabilecekler. Bu bahçelerde üniversite hocalarımızın gözetiminde üretilen sebze ve meyvelerin uygun fiyatlarla satışları sağlanarak halkımızın doğal ve kaliteli ürünlere ulaşması sağlanacak” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir