Karamollaoğlu: Erdoğan, MHP ve Vatan Partisi’nden kurtulmak istiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın SP yöneticisi Oguzhan Asiltürk’ü ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, Erdoğan’ın kendisini yalnız hissetmesinin en büyük sebeplerinden birisinin, şu anda etrafında yola çıktığı arkadaşlarından kimsenin kalmaması olduğunu söyledi. Karamollaoğlu, Erdoğan’ın MHP ve Vatan Partisi’nden kurtulmak istediğini iddia etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın SP yöneticisi Asiltürk ziyaretini değerlendiren Karamollaoğlu, “Siyasilerin bir araya gelip ülkenin meselelerini müzakere edebilmeleri gerekir” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Oguzhan Asiltürk’ü ziyaretiyle ilgili konuşan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Erdoğan’ın kendisini yalnız hissetmesinin en büyük sebeplerinden birisinin, şu anda etrafında yola çıktığı arkadaşlardan kimsenin kalmaması olduğunu söyledi.

‘AKP’NİN KENDİ İÇİNDE DE BİRLİĞE İHTİYACI VAR’

Karamollaoğlu, “Bu, insanı endişeye sevk eder, üzer. Üzmemesi mümkün değil ama burada cumhurbaşkanının başka partilere elini uzatırken, aynı zamanda kendi içinde birliği beraberliği muhafaza edecek bir noktaya da ihtiyacı olduğunu gösteriyor” dedi.

Milli Görüş’ün yayın organı TV 5’te yayınlanan, Kulis Ankara programına katılan Karamollaoğlu “Bu ziyareti nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

‘ÜLKE MESELELERİ MÜZAKERE EDİLEBİLMELİ’

“Bizim prensip itibariyle Türk siyasetinin rayına oturabilmesi için ilk yapılması icap eden iş siyasetçilerin birbirleriyle konuşabilmeleridir. Eğer biz kaos ortamının yok olmasını istiyorsak, ülkemizde birtakım gelişmelere şahit olmak istiyorsak farklı görüşlere sahip olan özellikle siyasilerin bir araya gelip ülkenin meselelerini müzakere edebilmeleri gerekir. Cumhurbaşkanı’nın da Oğuzhan Asiltürk’ü, bizim Yüksek İstişare Kurulu başkanımızı ziyaret etmesini bu yönüyle önemsiyorum. Bir adım atılıyor ve yani ülkemizde bir diyalog başlasın diye.”

‘SP’NİN KIRMIZI ÇİZGİLERİ VAR’

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaret edeceğinden bir gün önce haberdar olduğunu belirterek “Bunu alıp çok farklı noktalara götürmek mümkün. Herkes, aklına gelen yorumu yapıyor. Ben onları da garipsemiyorum” dedi.

Kırmızı çizgilerinin adalet, liyakat, diyalog, şeffaflık gibi değerler olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, bunlardan taviz vermeyeceklerini de ekledi.


İLGİLİ HABER  Bahçeli’ye göre saldırıyı Özdağ organize etmiş: MHP’nin şiddetle işi yok
Erdoğan, Bahçeli’yi evinde ziyaret edecek

‘ERDOĞAN, VATAN PARTİSİ VE MHP’DEN KURTULMAK İSTİYOR OLABİLİR’

Karamollaoğlu, “Cumhur İttifakı’na Milliyetçi Hareket Partisi ve Vatan Partisi destek veriyor. Bu desteğe rağmen yalnız hissetmelerini, bir siyasetçi olarak, bir devlet adamı olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu şöyle cevapladı:

“Ben burada birazcık hem Cumhurbaşkanının bu becerisini diyeyim, takdir ediyorum. Yani birbirleriyle uzlaşması mümkün olmayan, öyle gözüken iki parti, Vatan Partisi ve MHP’yi bir arada tutabilmesi, takdire şayan bir iş. Nasıl bu iş yürüyor, bilmiyorum. Üstelik de Sayın Perinçek, çıktığı zaman ‘Ben idare ediyorum Türkiye’yi’ diyor. Bu kadar ileri gidiyor. Ben, bunu garipsiyorum. Sayın Bahçeli’nin tavrı ise çok sert ve mutlaka karşı tarafla, kim olursa olsun, kavga etmeye yönelik bir üslûp. Bu üslûbu bir arada tutmak, epeyce zor ve öyle zannediyorum ki sayın cumhurbaşkanı da belki buradan da kurtulmak istiyor olabilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir