İYİ Partili Usta: Son bir yılda istihdam 3,9 milyon kişi azaldı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erkan Usta, son bir yılda istihdamın 3,9 milyon kişi azaldığını belirterek, “Durum tespitini doğru yaparsak çözüm bulmak daha kolay olur.”dedi.

MHP’den istifa ettikten sonra bir süre bağımsız milletvekili olarak çalışmalarını yürüttükten sonra önceki gün İYİ Parti’ye geçen Samsun Milletvekili Erhan Usta, TUİK tarafından açıklanan haziran ayı işgücü istatistiklerini değerlendirdi. Usta, twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, ”

TÜİK işgücü istatistikleri ile TÜİK detay istihdam verileri arasındaki tutarsızlık devam ediyor. TÜİK, Haziran ayında geçen yılın aynı ayına göre, işsiz sayısı 152 bin kişi azaldı derken yine TÜİK’in detay verilerinde işsiz sayısının 6,8 milyon kişi arttığı görülüyor.

TÜİK, İşgücü İstatistikleri Bülteninde istihdamın 2 milyon kişi azaldığını belirtiyor. Fiili çalışma saati düzeltmesi yapınca aslında istihdamın son bir yılda 3,9 milyon kişi azaldığı görülüyor. Durum tespitini doğru yaparsak çözüm bulmak daha kolay olur. Lütfen bize kulak verin!”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir