İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Türkkan, Türkiye AKP tarafından yönetilemez ülke haline geldiğini belirterek, “Türkiye’ye ülkeye devamlı kayıp yaşatan AKP’yi taşıyamaz hale gelmiştir. Türkiye, nefes alabilmek ve içinde bulunduğu şartlardan kurtulmak için 2021 yılında mutlak ve mutlak bir seçime gitmek zorunda kalmıştır. Türk milleti batan ekonominin sorumlusunun AKP olduğunu bilmektedir. Doları 7 liranın altında tutmak için 60 milyar doları heba eden, Merkez Bankası’ndaki döviz rezervini boşaltan AKP, bu kötü gidişin yegane sorumlusudur. Dolar artık takip edilemez durumdadır. Bunun sorumlusu dış güçler değildir Türk parasını pula çeviren AKP’dir”dedi.

VAHŞİ KAPİTALİZMİN YERİNİ ABDESTLİ KAPİTALİZM ALDI

Türkiye’de vahşi kapitalizmin yerini abdestli kapitalizm aldığını öne süren Türkkan, “Zengine paramatik, fukaraya zikirmatik. Türk Milleti artık kanını emen bu talan düzeninden kurtulmak istiyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tıkandı, yönetim krizi var. Getirdikleri bu ucube sistem, milletin hayrına çalışmıyor”diye konuştu.

Türkiye’de halkın giderek fukaralaştığını vurgulayan Türkkan, konuşmasına şöyle devam etti: “95 yılda borç 970 milyar lira. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişte 840 milyar lira. Halk fukaralaşıyor. Yoksulluktan başka bir şey getirmedi. Kişisel borç, 21 bin 800 liraya çıkmış. Bol bol para basmışlar, milleti borca sokmuşlar. Yalancı bahar yaratmaya başladılar. Fakiri fukarayı borçlandırdılar. Kendi siyasetlerinin finansmanını sağladılar. Beklenen ikinci dalgayı da düşündüğümüzde erken seçime gidecekler başka şansları yok.”