İYİ Partili Türkkan: İçişleri Bakanı, Anayasa Mahkemesi Başkanı’na açıktan gider yapıyor

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, İçişleri Bakanı Sülayman Soylu’nun Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’a yönelik sözlerine “AK Parti İktidarı bitmiştir demek yanlış olur, bu İktidar çürümüştür. İçişleri Bakanı, Anayasa Mahkemesi Başkanı’na açıktan gider yapıyor”ifadesiyle tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Anayasa Mahkemesi’nin ‘karayollarında toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenlenemez’ yönündeki kanun maddesini iptal etmesiyle ilgili AYM Başkanı Zühtü Arslan’a “Anayasa Mahkemesi Başkanı’na buradan söylüyorum. Bisikletinle işe git gel bakalım. Hadi git gel, özgürüz ya. Tamamen her şey güvenlik altında ya, hadi git, niye polis koruma alıyorsun, niye eskortlarla geziyorsun o zaman?”diyerek tepki göstermişti.

Soylu’nun bu açıklamalarına muhalefet partilerinin sözcülerinden tepkiler gelmeye devam ediyor. İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “Ak Parti İktidarı bitmiştir demek yanlış olur, Bu İktidar çürümüştür. İçişleri Bakanı, Anayasa Mahkemesi Başkanı’na açıktan gider yapıyor. Devleti de çürütmeden bir an önce sona ermeli bu İktidar” sözleriyle tepki gösterdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir