İYİ Partili Kıdık: THY’de bir uçağa iki müdür düşüyor

Son olarak AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın kardeşi Ümmet Şenocak’ın THY Özel Kalem Operasyon Müdürü olarak atanmasıyla THY’deki ‘müdür’ kadroları yine gündeme geldi. İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Meclis üyesi Ali Kıdık, “THY’nin toplam 350 civarı uçağı var 700 müdürü var” dedi.

Dönem dönem ‘ballı atamalarla’ gündeme gelen Türk Hava Yolları (THY) yine tartışmaların göbeğine yerleşti. AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın kardeşi Ümmet Şenocak’ın ne iş yaptığı bilinemeyen ‘THY Özel Kalem Operasyon Müdürü’ olarak atanması sonrası THY’deki kadrolaşmayı bir kez daha gündeme getirdi.
İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Meclis üyesi Ali Kıdık, AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın kardeşi Ümmet Şenocak’ın THY Özel Kalem Operasyon Müdürü olarak atandığını açıkladı, bu müdürlüğün ‘ne iş yaptığının bilinmediğini’ kaydetti.

“BİR UÇAĞA İKİ MÜDÜR”

Sosyal medyada atamalara ilişkin açıklamalarda bulunan Kıdık, “BDDK Başkanı ve THY OPET Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Akben’in oğlu Feyyaz Akben ise Yolcu Hizmetleri Müdürü oldu. THY batma noktasına gelmiş, adam müdür atama derdinde. Biz ‘THY’de müdürlükler azaltılsın, tasarruf olsun derken, adamlar her gün müdürlük üretme derdinde. THY müdür üretme fabrikası gibi” dedi. “THY’de bir uçağa iki müdür düşüyor” diyen Kıdık, “THY’nin toplam 350 civarı uçağı var 700 müdürü var. Mükemmel” ifadelerini kullandı.

“MEDİKAL ALIŞVERİŞİ AKRABADAN MI YAPILIYOR?”

THY’yle ilgili ifşalarına devam eden Kıdık, “THY, medikal alış verişini THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın soyadını taşıyan Aycı Medikal firmasından alıyor. Aycı Medikal firmasının sahibi Serkan Aycı. Şimdi soru şu. Yakınlık dereceniz nedir, yeğen, kuzen, akraba? Şirket 30.03.2020 de kurulmuş” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER  Babacan: Çete tipi faaliyetlerden temizlenme kararlılığımız güncelliğini koruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir