İYİ Parti’de ‘tercih edilmeyecekler’ krizi devam ediyor

İYİ Parti’nin 2. olağan kurultayı sonrasında “tercih edilmeyecekler listesi” ile başlayan rahatsızlık devam ediyor. İYİ  Parti’nin grup toplantısına 10 milletvekili katılmadı.

Listeyi hazırladığı iddia edilen Koray Aydın’ın yeniden teşkilat işlerinden sorumlu başkan olarak başkanlık divanında görev almasının ardından bu duruma tepki gösteren 10 milletvekili, partinin yeni yasama yılının ilk grup toplantısına katılmadı.

Genel Başkan Meral Akşener, geçen hafta, muhalefetten gelen seslere karşın Aydın’ı yeniden “teşkilat işlerinden sorumlu başkan” olarak atayınca 15’e yakın milletvekili biraya gelmişti. Toplantıda milletvekillerinin birlikte hareket etmesi yönünde karar almışlardı. Muhalif milletvekilleri ilk olarak parti içi faaliyetlere katılmama yönünde karar aldı. Bu karar doğrultusunda da aralarında Antalya milletvekili Feridun Bahşi, Adana milletvekili İsmail Koncuk, Aksaray milletvekili Ayhan Erel, İstanbul milletvekili Ümit Özdağ ve Durmuş Yılmaz’ın da yer aldığı 10 milletvekili dünkü grup toplantısına katılmadı.
Cumhuriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre Koray Aydın ve Aydın ve yeni divandaki Aydın ekibinin “tabanda bir karşılığı bulunmadığı”nı  iddia ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir