Belediyeden olimpik soporculara çağrı: “Tesisimiz size de açık, gelin Tokyo’ya hazırlanın”

114 günlük aradan sonra Cebeci Spor Salonu’nun kapılarını olimpik sporcular için açan İstanbul BBSK, olimpiyatlara hazırlanan tüm sporculara çağrı yaptı. İstanbul BBSK Başkanı Fatih Keleş, hazırlıklarını İstanbul’da sürdüren sporcuları, kulübün Cebeci’deki tam donanımlı tesisine davet etti. Tokyo Olimpiyat Oyunlarına hazırlanan herkese kapılarının açık olduğunu söyleyen Keleş, “Cebeci Spor Kompleksi Avrupa’nın en büyük 3 tesisinden biri. Spor Bakanlığımızın onayıyla olimpiyat hazırlığındaki sporcularımız için kapımızı açtık. Şimdi, olimpiyat hazırlığındaki tüm milli sporcuları tesisimize davet ediyoruz. Steril, güvenli ve her türlü imkana sahip bir ortamda hazırlıklarını sürdürmek isteyen, tesis sıkıntısı çeken tüm olimpik sporcular bizimle iletişime geçebilir” ifadelerini kullandı.

“15 SPORCUMUZ OLİMPİYAT KOTASI ALDI, 22 SPORCUMUZ MÜCADELESİNİ SÜRDÜRÜYOR”

İstanbul BBSK’nın hedefleri ile ilgili bilgi veren Keleş, pandemi nedeniyle, olimpiyat, Avrupa ve dünya şampiyonalarına yönelik hedeflerini iptal etmediklerini, sadece ertelediklerini söyledi. Keleş kulübün 2021 hedeflerini şöyle açıkladı:

“15 sporcumuzlaTokyo Yaz Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunlar’da mücadele hakkını elde ettik. Sporcularımız olimpiyat için kampa girmişler, Japonya’ya bile gitmişlerdi. Müsabakalar başlayınca22 sporcumuz olimpiyat kotası için mücadele etmeye devam edecek. 2021’de yine milli takımlara en fazla sporcu veren kulüp olacağız. Türkiye’ye en çok madalya kazandıran kulüp olarak Türk spor tarihindeki yerimizi korumak istiyoruz. 2021, pandemi sonrası geçiş yılı ve aynı zamanda olimpiyat yılı olacak. Hedeflerimizi iptal etmedik sadece erteledik.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir