İngiltere’de 13 günlük bebek koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

İngiltere’de başka herhangi bir hastalığının olmadığı anlaşılan 13 günlük bebeğin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

The Guardian’ın haberine göre yeni doğan bebeğin Birleşik Krallık’ta koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden en genç hastalardan biri olduğu düşünülüyor.

Sağlık yetkilileri perşembe yaptıkları açıklamada Birleşik Krallık’ta 135 kişinin daha öldüğünü açıkladı. Ölenlerden 62’si hastanelerde hayatını kaybederken, en yaşlısının da 96 yaşında olduğu belirtildi.

Öte yandan, cinsiyeti belirtilmeyen bebeğin virüse nasıl yakalandığı belirsizliğini koruyor. Sheffield’da bulunan çocuk hastanesi, bebeğin yoğun bakıma kaldırılmasının ardından Pazartesi hayatını kaybettiğini doğruladı. Bebeğin Kovid-19 testinin pozitif çıktığını ancak ölüm nedeninin henüz tam olarak tespit edilmediği belirtildi.

Mayıs’ta annesi koronavirüs kaptıktan sonra Galler’de üç günlük bir bebeğin de hayatını kaybettiği aktarılmıştı. Bebeğin annesinin hastalığa doğumdan önce yakalandığı ifade edilmişti. Birincil ölüm nedeni olarak hipoksik iskemik ensefalopati gösterilmişti. Bu bebeğin beynine yeteri kadar oksijen ve kan gitmediği anlamına geliyor.

Mayıs’ta koronavirüse yakalanan ve başka hastalıkları da bulunan altı hastalık bir bebek de hayatını kaybetmişti.

Birleşik Krallık’ta şu ana kadar herhangi başka bir hastalığı bulunmadığı halde koronavirüs nedeniyle ölen en küçük çocuğun 13 yaşındaki İsmail Muhammed Abdülvahap olduğu düşünülüyordu.

Kaynak: İndependent Türkçe

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir