İmamoğlu: Bu ne kepazelik, yapamıyorlarsa işi, bıraksınlar biz yapalım

İBB Başkanı İmamoğlu, son günlerde kamuoyu gündemine gelen Riva Deresi’ndeki kirlilikle ilgili açıklamalarda bulundu. Derenin yapılamayan ıslahının DSİ tarafından üstlenildiğini hatırlatan İmamoğlu, “DSİ, Tarım ve Orman Bakanlığı’na ait bir kurumdur. Bu ne kepazelik. Yapamıyorlarsa işi, bıraksınlar biz yapalım” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, son günlerde kamuoyu gündemine gelen Riva Deresi’ndeki kirlilikle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. “2009 yılında DSİ, İSKİ ve İBB yetkilileri arasında yapılan toplantıda, Karadeniz’e dökülen diğer akarsular gibi Riva Deresi’nin ıslahının da DSİ tarafından üstlenilmesi karara bağlandı” bilgisini paylaşan İmamoğlu, bölgedeki kağıt fabrikasından dereye akan balçık haldeki atık suları yerinde gözlemleyerek, “Bu ne kepazelik ya. Yapamıyorlarsa işi, bıraksınlar biz yapalım” dedi.
Riva Deresi

ISLAH ÇALIŞMALARI DSİ TARAFINDAN ÜSTLENİLMİŞTİ 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, son günlerde kamuoyu gündemine gelen Riva Deresi’ndeki kirlilikle ilgili açıklamalarda bulundu. “2009 yılında DSİ, İSKİ ve İBB yetkilileri arasında yapılan toplantıda, Karadeniz’e dökülen diğer akarsular gibi Riva Deresi’nin ıslahının da DSİ tarafından üstlenilmesi karara bağlandı” bilgisini paylaşan İmamoğlu, şunları söyledi:

‘BİZ BU SÜRECİ ÇÖZECEĞİZ, RİVA’YI HALKIMIZA KAZANDIRACAĞIZ’ 

“DSİ, İBB’ye ait bir kurum değildir. DSİ, Tarım ve Orman Bakanlığı’na ait bir kurumdur. İSKİ kimin kurumu? Milletin kurumu, halkın kurumu. İBB kimin kurumu? Yine halkımızın, ülkemizin en kadim kentinin 16 milyon insanına ait bir kurum. Çıkıyor, her konuşmalarına, talimat şeklinde tanım koyarak konuşan bir bakan diyor ki dün; ‘Burasının artık onun bunun elinde bertaraf olmasına izin vermeyeceğiz. Biz, bu süreci çözeceğiz ve Riva’yı halkımıza kazandıracağız.’ Ayağa kalkıp alkışlayası geliyor insanın! Çok acı, tam adı ‘bölücülük’, ayrımcılık hafif kalır.”

riva deresi

İLGİLİ HABER  Ankara Büyükşehir'in cenaze aracı filosu genişliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir