HDP’den Akşener ‘e: HDP’yi yok sayarak sehpa bile kuramazsınız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in liderlerin bir masa etrafında toplanması çağrısına HDP’den cevap geldi. Önceki dönem HDP Eş Başkanlığı yapmış olan Sezai Temelli, “HDP’yi yok sayarak, suçlayarak, ayrımcılığın değirmenine su taşıyarak değil Memleket Masası, memleket sehpası bile kuramazsınız”dedi.

İYİ Parti Lideri Akşener, katıldığı televizyon programında şu çağrıda bulunmuştu: “Bugün bir çağrı yapmak istiyorum, bir anne olarak bu çağrım Sayın Erdoğan’a, tüm liderler bir masa etrafında toplanmamız lazım, bu ülkenin vatandaşları olarak, bu ülkeye hizmet etmiş vatandaşlar olarak bu masanın adına memleket masası diyorum ben memleket masasında toplanmamız lazım. Bu krizden nasıl çıkacağımızı konuşmamız lazım”

Akşener’in bu çağrısına Önceki dönem HDP Eş Genel Başkanlığı yapmış olan HDP Van Milletvekili Sezai Temelli, sosyal medya hesabından “HDP’yi yok sayarak, suçlayarak, ayrımcılığın değirmenine su taşıyarak değil Memleket Masası, memleket sehpası bile kuramazsınız” eleştirisi geldi.

İstanbul Bağımsız Milletvekili Cihangir İslam ise sosyal medya hesabından masada HDP için ayrılan bir masanın olup olmadığını sordu. İslam, “Sayın Akşener’in çağrısı çok yerinde ve olumlu bir çağrı. Ama mevcut söylem bağlamında değerlendirdiğimizde şu noktanın açıklığa kavuşmasını da doğal olarak bekliyoruz: Bu masada HDP’ye ayrılan bir sandalye var mı?” ifadesini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir