Harry Potter Romanın Yazarı J.K. Rowling, 1 milyon sterlin koronavirüsü bağışı yaptı

J. K. Rowling, Harry Potter roman serisinde geçen önemli bir olayın anısına 1 milyon sterlin (8,8 milyon TL) koronavirüs bağışı yaptı.

Rowling twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Harry Potter roman serisinde yer alan kurgusal Hogwarts Savaşı’nın yıldönümü olduğunu ve genellikle her yıl sevilen bir karakteri öldürdüğü için özür dileyen yazar, bunun yerine bağışta bulunarak olayı anacağını söyledi.

Rowling, Twitter’da yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Bugün Hogwarts Savaşı’nın 22. yıldönümü ancak dürüstçe söyleyeceğim ki kurgusal ölümlerden bahsetmek doğru gelmiyor. Gerçek dünyada çok fazla kişi sevdiklerini kaybediyor.

Dolayısıyla büyük büyücülük zaferinin bu yıldönümünde, dışarıda bizi ve yaşam biçimimizi korumak için işleri başında olan insanları düşünüyorum. Yakın ailemde kilit önemdeki işlerde çalışan üç kişi var ve böyle tüm akrabalar gibi gurur duymakla endişelenmek arasında karar veremiyorum.”

Rowling bu ifadelerin ardından evsizlerle ilgili çalışma yürüten Crisis derneğine 500 bin sterlin (4,4 milyon TL) bağış yaptığını ve geri kalan 500 bin sterliniyse aile içi şiddete maruz kalan kadın ve çocukların korunması için çalışan Refuge derneğine bağışladığını açıkladı.

Ünlü yazar önceki yıl dönümlerinde Fred Weasley, Severus Snape ve Dobby’nin de aralarında yer aldığı ünlü karakterleri öldürdüğü için özür dilemişti.

Kısa süre önce Rowling’in Harry Potter roman serisindeki pek çok an için ilham aldığını söylediği çocukluk evini “gizlice” satın aldığı haberleştirilmişti.

 

İLGİLİ HABER  Büyükşehir Belediyesi başkentileri nostalji yolculuğuna çıkarıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir