Hacıbayram Camii’ndeki drift gösterisi tartışma yarattı

Hacıbayram Veli Camii’ndeki izinsiz drift gösteri tartışmaya yol açtı. Gösteriyi yapan sürücüye trafik cezası, beraberindekilere isa 3 bin 150’şer lira sokağa çıkma yasağını ihlalden para cezası verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve Ankara Kent Konseyi (AKK) iş birliğiyle bu yıl 101. yıl dönünümün kutlanacağı “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” için özel bir film çekildi.

Hacıbayram Veli Camii’nde filmin çekimi sırasında istenmeyen bazı görüntüler de yer aldı. Bir motorsiklet sürücüsünün Hacıbayram Veli Camii önünde drift yaptığı görüntü eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, tarafından sosyal medya hesabından yayınlandı ve yapılanların Müslümanlara saygısızlık olduğunu kaydetti.

 

Gökçek’ni bu paylaşımın ardından Ankara Kent Konseyi, Hacı Bayram Veli Camii’nde filmin amacı dışında bazı görüntülerin çekildiğini ve görüntülerin filmde yer almadığını, görüntüyü çekenlerin uyarıldığını açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Koordinatörü Volkan Mehduh  Gültekin, söz konusu görüntülerin bilgilerin dışında çekildiğini ve tasvip etmediklerini belirterek, görüntülerle ilgili olarak belediyeyi ilişkilendirerek siyasi çıkar sağlanmak istendiğini ifade etti.

Bu tartışmaların sonrasında Ankara Valiliği ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 16 Mayıs tarihinde gerçekleşen olayla ilgili motorsiklet sürücüsüne hız ihlali ve aşırı gürültüden trafik cezası, diğer beş kişiye sokağa çıkma yasağını ihlal etmekten 3 bin 150’şer lira para cezası uygulandığını açıkladı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir