Gizlice düğün yaptılar, koronavirüs bulaştı, tüm köy karantinaya alındı

Bingöl’ün Adaklı ilçesinde Döşlüce köyüne bağlı Çeribaşı mahallesi karantina altına alındı. 35 haneli mahallenin gizlice yapılan bir düğünle bulaşan virüs nedeniyle karantinaya alındığı öğrenildi.

Bingöl’ün Adaklı ilçesine bağlı Döşlüce köyü mahallesi Çeribaşı’nda geçtiğimiz pazar günü bir düğün yapıldı. İstanbul’dan getirilen gelin için köyde düğün yapıldı. Düğün jandarma ve polisin duymaması amacıyla gizlice yapıldı. Düğüne katılan köylüler sosyal mesafeye de uymadı. Bir hafta sonra düğün sahibinin ateşinin çıkmasıyla gerçek ortaya çıktı. Bingöl’de gözetim altına alınan ve testi pozitif çıkan düğün sahibinin ardından önce düğüne katılanların karantinaya alınması düşünüldü ancak 35 haneli tüm köyün katıldığı öğrenildi. Bingöl İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla köy karantinaya alındı. Tüm giriş çıkışlar yasaklanarak durumu kötü olan vatandaşlar Bingöl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “Adaklı ilçesine bağlı Döşlüce Mahallesi Çeribaşı bölgesinde korona virüs (Covid-19) tespit edilmesi üzerine hastalığın yayılmasını engellemek amacıyla, İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 07.04.2020 tarihli kararı ile 14 gün süreyle karantina altına alınmıştır. Vatandaşlarımızın sağlık ve diğer ihtiyaçları için her türlü tedbir alınmıştır” ifadeleri kullanıldı.

İLGİLİ HABER  Babacan: Çete tipi faaliyetlerden temizlenme kararlılığımız güncelliğini koruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir