Gelecek Partisi’nde deprem: Ankara il başkanı ve 7 ilçe başkanı istifa etti

Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Osman Hakan Kılıç, 7 ilçe başkanı ile birlikte parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Kılıç, istifa sebebi olarak da ‘ehliyet ve liyakatin dikkate alınmamasını’ gösterdi.

Gelecek Partisi Ankara İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Başkan Osman Hakan Kılıç, 8 Ocak 2020 tarihinde göreve geldiğini belirterek, 7 ilçe başkanı ve birçok mahalle temsilcisiyle birlikte parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Kılıç, “Gelecek Partisi’nin siyasetinin ehliyet, liyakat, adalet ve ahlak üzerine inşa edildiğini düşünerek görevi kabul etmiştim. Ancak görev yaptığım 8 aylık süreç içerisinde az önce bahsettiğim ilkelerden uzaklaştığını gördüm” dedi.

Kılıç sosyal medya hesabından da “Kuruluşundan bugüne her aşamasında emeğim olan, büyük umutlarla yola çıktığım ve Ankara İl Başkanlığı görevini yürüttüğüm Gelecek Partisi’nden parti programı ve temel ilkelerle uyuşmayan uygulamalar sebebiyle istifa ediyorum” açıklamasını yaptı. Kılıç, hesabındaki Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı kısmını kaldırarak “Server Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi” yazdı.

Kılıç ile birlikte Gelecek Partisi Kurucular Kurulu üyesi Vahdettin Elbay, Teşkilat Başkan Yardımcısı Ahmet Akkoca, Sosyal İşler Başkan Yardımcısı Yavuz Beytullahoğlu, Çankaya İlçe Başkanı Tülay Saraçlı, Sincan İlçe Başkanı Murat Koca, Altındağ İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz, Mamak İlçe Başkanı Yasemin Sivri, Haymana İlçe Başkanı Nihat Demir, Şereflikoçhisar İlçe Başkanı Hakan Ataç ve Elmadağ İlçe Başkanı Sedat Öztekin istifa etti.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÜSTÜN İL BAŞKANI OLARAK ATANDI

Gelecek Partisi’nden yapılan açıklamada ise istifaların ‘Kongre süreçlerinin doğal rekabetçi ortamı’ndan kaynaklandığı vurgulandı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Kurulamaz denen Gelecek Partimiz ilan edildiği üzere 12.12.2019 tarihinde kurulmuş ve pandemi dahil bütün olumsuzluklara rağmen çok kısa sürede teşkilatlanarak 1. Olağan Kongre sürecini başlatmıştır.

Kongre süreçlerinin doğal rekabetçi ortamları içerisinde, Ankara İl Başkanımız istifasını açıklamıştır. Kendisine bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerde dolayı teşekkür eder, bundan sonraki yaşamında başarılar dileriz.

Yapılan istişareler neticesinde Ankara İl Başkanlığımıza, Yönetim Kurulu Üyemiz Feramuz Üstün atanmıştır.

Partimizde kongre süreçleri devam etmekte olup, belirlenen takvim çerçevesinde il kongrelerinin bitiminde ve en kısa zamanda 1. Olağan Büyük Kongremiz gerçekleştirilecektir.

Kamuoyuna saygıyla sunarız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir