Gelecek Partisi ilk kongresini yaptı

Erken seçim olması durumunda seçime katılamayacağı yönünde haberlerin çıktığı Gelecek Partisi teşkilatlanma çalışmalarını sürdürürken ilk olağan kongresini de gerçekleştirdi. Parti, şu ana kadar 50’nin üzerinde şehirde il başkanlarını atayıp teşkilatlanma çalışmalarına hız verdi.

Siyasi Partiler Yasası’nın 36. maddesine göre, bir siyasi partinin seçime katılabilmesi için, “İllerin en az yarısında (41 il) seçim gününden en az 6 ay önce teşkilat kurmuş ve büyük kongrelerini yapmış olması veya TBMM’de grubunun (en az 20 milletvekili) bulunması” gerekiyor.

Partiden yapılan açıklamada, “Huzur, Güven Geliyor!.. Türkiye’nin dört bir yanında teşkilatlanma çalışmalarımız sürerken, 1. Olağan Kongreler dönemimize Ardahan’dan başladık. İlçe Başkanı seçilen Kutluhan Durak’ı tebrik ediyoruz. Serhat şehrimiz Ardahan’a selam olsun. Gelecek Varsa Umut Var” ifadelerine yer verildi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da yaptığı paylaşımda, “Işık, doğudan yükselir. 1. Olağan Kongre dönemimize Ardahan’dan başladık. İnanıyorum ki Ardahan’dan yükselen güneş tüm yurda hızla yayılacak. Merkez İlçe başkanlığına seçilen sayın Kutluhan Durak’ı tebrik ediyor, Ardahanlı hemşehrilerime söz veriyorum; Gelecek Varsa Umut Var” dedi.

İLGİLİ HABER  Babacan: Çete tipi faaliyetlerden temizlenme kararlılığımız güncelliğini koruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir