Gelecek Partili Özdağ: CB sistemiyle vatandaşa yalancı cennet vaat edildi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanlığı sistemiyle vatandaşa yalancı bir cennet vaat edildiğini belirterek, “Türkiye’nin uçuşa geçeceği, dövizin düşeceği, milli gelirin artacağı, demokrasinin güçleneceği, işsizlik ve terörün biteceği ifade edildi”dedi.

Özdağ, katıldığı bir  TV programında CB sistemine oy kullandığı için Türk toplumundan özür dilmesini eleştirenler sosyal medya hesabı üzerinde cevap verdi.

Özdağ, kibrin göstergelerinden birinin de öz eleştiri yapmamak, hata kabul etmemek olduğuna işaret ederek, “Halbuki hepimiz beşeriz, her işte isabet ettirmeyebiliriz. Doğru yapmak kadar yanlış yapmak da insana mahsustur. Siyasette bir politikanın doğruluğu yanlışlığı sonuçları ile ölçülür. Ben de doğru mu yapmışız yanlış mı yapmışız ortaya çıkan sonuçlara göre değerlendirme yapıyorum” dedi.

VAATLERİ GERÇEKLEŞMEDİ

Cumhurbaşkanlığı sistemiyle vatandaşa yalancı bir cennet vaat edildiğini ifade eden Özdağ,  şöyle devam etti :  “Türkiye’nin uçuşa geçeceği, dövizin düşeceği, milli gelirin artacağı, demokrasinin güçleneceği, işsizlik ve terörün biteceği ifade edildi.

CB sistemine geçtik tam tersi oldu, 23 ayda Türkiye’de bütün alanlarda gözle görülür bir gerileme oldu. Kimse önünü göremiyor, protesto edilen senet sayısı arttı, işsizlik fırladı, biz uçuşa geçemedik ama döviz uçtu, fırladı.”

BİR KİŞİYİ MUTLU EDİYOR DİYE ISRAR EDİLEMEZ

Türkiye’de 3 yıl içinde milli gelirin 10 bin dolardan 8 bin dolara düştüğüne dikkat çeken Özdağ, “Bu krizde daha aşağılara düşmesi bekleniyor. Bütün bunları gördükten sonra başkanlık sistemine geçerek biz iyi bir şey yapmışız demek mümkün mü? Başarılı siyasetçiler yanlış politikalarda ısrar etmeyenlerdir

Israr krizi felakete çevirmekten başka işe yaramaz. Ne yazık ki iktidar daha bunu bile anlayamadı. Hatadan dönmek erdemdir ve ancak erdemlilere mahsus bir fazilettir. Bir şey ülkeye zarar getiriyorsa sırf bir kişiyi mutlu ediyor diye onda ısrar edilmez. ”

MUHALEFETE ÇELME TAKMA ÜZERİNE KURULU POLİTİKA BELİRLENDİ

Özdağ, yapılan araştırmalarda vatandaşın yüzde 60’nin Cumhurbaşkanlığı sisteminden umut kestiğini gösterdiğini dikkat çekerek, değerlendirmelerine şöyle devam etti:  “İktidar da artık kendi başarılarına odaklanmak yerine muhalefet belediyelerini nasıl başarısız hale getiririz diyerek bütün umudunu onlara çelme takmaya bağlamış durumda. Bu aklı hükümete kim vermişse çok yanlış bir akıl vermiş, çünkü bu kadar ayak oyunundan sonra artık muhalefet belediyelerinin başarısız olmaları mümkün değil, niye mi başarısız olsalar bile vatandaş onları iktidar çalıştırmadı diyecek. Yani iktidar yanlış bir politika ile onların başarısını pekiştirdi.

Bunu yaparken de onların hizmet vereceği vatandaşı cezalandırdığını fark etmedi. İnsan yine de üzülüyor, farklı partilerde olmak iktidarın başarısız olmasını istemek anlamına gelmiyor.

Böyle bir muhalefet biçimi de doğru değil. Temennim herkesin başını avuçları arasına alıp nerede hata ettik diye düşünmesi ve hatadan dönmenin bir erdem olduğunu anlamasıdır. Anlarlar mı? Zannetmem ama inşallah diyelim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir