Eyüp Sabri Tuncer kolonyaları Yönetim Kurulu Başkanı: Çin kolonyayı uçakla satın alıyor

Eyüp Sabri Tuncer Yönetim Kurulu Başkanı Engin Tuncer, koronavirüs salgınıyla birlikte ihracat oranlarının arttığını belirtti. Uzak Doğu ülkelerinin ihracat kapısına dönüştüğünü kaydeden Tuncer,Çin şu anda kolonyayı uçak ile satın alıyor” dedi.

COVİD-19 salgınıyla birlikte Türkiye’de adeta gündemin ortasına yerleşen, ilk haftalarda neredeyse karaborsaya düşen kolonyanın Türkiye’deki önemli ismi Eyüp Sabri Tuncer’in Yönetim Kurulu Başkanı Engin Tuncer, yeniden kolonyanın öneminin anlaşıldığını aktardı. Korona salgını sonrası Ankara Ulus’ta yer alan satış mağazalarına bir günde 10 bin ayak basımı gerçekleştiğini aktaran Engin Tuncer, “Anafartalar ve Denizciler Caddesi’nde metrelerce kuyruk oluştu. Biz buna kolonyanın yeniden keşfedilmesi diyoruz. Eyüp Sabri Tuncer Türkiye’nin markası. Bu hepimizin değeri” açıklamasında bulundu.

MAG Dergi’ye konuşan Tuncer, sadece kolonya değil kişisel bakım ürünlerine de önem verdiklerini kaydetti: “Anti-bakteriyel ruhsatımız da mevcut. O da çıkacak yakında. Dezenfektan üzerine de yatırım yapıyoruz. Ankara fabrikamızı üretim üssü haline getirdik. Çıkan ürün anında depolara sevkiyata gidiyor.”

“KOLONYANIN 36 VİRÜS ÜZERİNDE ETKİSİ SAPTANDI”

 Yeditepe Üniversitesi ile yaptıkları çalışmadan da bahseden Engin Tuncer, “Yaptığımız çalışmalar sonucunda kolonyanın 36 virüste etkili olduğunu tespit ettik. 60 derece ile 80 derece alkolün dezenfektan özelliği bulunuyor. Bu süreçte gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Limon kolonyamızın derecesi 80, ürettiğimiz ünlü Bodrum mandalinası, Kapadokya üzümü, Ayvalık zeytin çiçeği gibi ürünlerimiz ise 70 derece. Her zevke hitap edecek ürünler yaptık. Türkiye genelinde dağılımımız çok iyi. Yurt dışında Uzak Doğu ülkeleri şu an ihracat kapımız diyebiliriz. Çin Hong Kong zincirleri, Singapur, Marcus Adası, Rusya, ABD ve Uzak Doğu üzerinde duruyoruz. Çin şu anda kolonyayı uçak ile satın alıyor” ifadelerini kullandı.

“FİYAT ARTTIRMADIK, ARTTIRMAYACAĞIZ”

Bu süreçte fiyat arttırmadıklarını kaydeden Tuncer, “Yüzde 200’e yakın ham maddelerde fiyat artışı var ama biz fiyat arttırmadık. Hammaddede zorlanır gibi olduk ama Sanayi Bakanlığı ile alkol fabrikaları kapasiteleri arttı. Yoğun bir şekilde 2 vardiyalı üretim başladı. Malsız kalmadık piyasayı da malsız bırakmadık. 11 Mart’ta kolonya üzerine haber çıkmaya başlayınca kapasitemizin üzerinde 18 bin koliye yakın sipariş geldi 1 günde. Sitemizi açık bıraktık fakat sevkiyatlarımızda biraz zorlandık. İnternet üzeri satışlarımıza yüklenmeye devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir